חבילת נופש - איך תיהני מחופשת הלידה שלך

כתבת מערכת

חופשת לידה יכולה להישמע לך כניגוד אבסורדי, "חופש? איך אפשר לנוח לאחר לידה? זה בדיוק הרגע בו מתחיל הבלגן, מתי שצריכים להעלות הילוך... נכון?" לא בהכרח! לא רק שאפשר לנוח בזמן חופשת הלידה, אלא שזה מאוד נחוץ; לא רק בשביל בריאותך הפיזית והנפשית, אלא גם בשביל השקט של ילדך ובני משפחתך.

איגדנו מספר טיפים שיעזרו לך להפיק את המיטב מהתקופה המיוחדת הזו:

למה לא להכיר אנשים חדשים?

מאז ומתמיד היו אין-ספור קבוצות של אמהות טריות שנפגשו בתדירות קבועה, חלקו סיפורים, התייעצו ולמדו מניסיונן של אחרות. היום, עם עליית הרשתות החברתיות, זה קל מתמיד ומשתלם מאי-פעם. מהמפגשים האלו נוצרים קשרים נהדרים, שיעזרו לכן גם בעתיד כשיגיע הילד לגן.

דעי מה תעשי ומתי 

סדר יום נכון אינו מתיימר לקבוע מה תעשי בכל רגע ורגע, אלא מייצר לך מסגרת נוחה: במידה ושעות השינה והאוכל יהיו מוסדרות, יסגל הילד שלך הרגלי שינה ואכילה קבועים ותוכלי לדעת מתי יש לך זמן לעצמך.

זה הזמן להכיר את השכונה 

ללכת ברגל, לנשום אוויר, לשנות אווירה ולהניע את הגוף – אלו בדיוק אותם דברים שאין לך אף פעם זמן לעשות, ועכשיו את יכולה. זו הזדמנות נפלאה עבורך, נצלי אותה!

למה להתרוצץ בזמן המנוחה 

לא נעים להודות, אבל אנחנו לא שולטות בזה: לרוב, כשאנחנו רואות שיש לנו רגע פנוי ושהבית לא מסודר, מתעורר דחף לארגן, לנקות ולסדר. אבל זה לא זמן רגיל, וזכרי שחופשת הלידה מיועדת' בין היתר' למנוחה וצבירת הכוחות שלך. לכן, אם הילד שלך ישן, עשי כל מה שאת יכולה כדי לנוח גם.

אם נותנים לך, תיקח! 

העזרה שמציעים לך לאורך התקופה הזו היא יקרה מפז. בשמירה או טיפול בילד, בעזרה בבית –אלו דברים שיכולים לעשות גם אחרים, הם יורידו ממך את הלחץ ויפנו לך זמן לעצמך או לבן זוגך.

היי קשובה לעצמך 

תנסי לנתב חלק מהדאגה והאכפתיות הענקית שאת מפנה לילדך, אל עצמך. שימי לב לסממנים פיזיים ונפשיים, הקפידי לערוך בדיקות דם ושימי לב למצבי הרוח. זו אינה תקופה פשוטה, ההורמונים גועשים והמשפחה שלך עוברת שינויים רבים. זה נפוץ וזה בסדר גמור, ולכן, אין סיבה לחשוש לבקש עזרה או לחלוק עם אדם נוסף את מה שאת עוברת. זכרי שתמיד יש פתרונות, גם אם קשה.