הרשימה שלך - ההכנות עבור עצמך לפני הלידה (1)

כתבת מערכת

לא סתם ארגנו לך 9 חודשים של הריון. זה בדיוק הזמן המתאים להערך לארוע המכונן ולתקופה המיוחדת שבאה אחריו. אמנם לידה היא הדבר הטבעי והשכיח בעולם ועדיין את רוצה להכין לעצמך תנאים טובים לצלוח אותה ואת חופשת הלידה בבריאות ובכיף.

 

יש כמה דברים שתוכלי לעשות עבור עצמך כבר בשלב ההריון:

 

אספי אינפורמציה רלוונטית ללידה - איפה את מתכננת ללדת ואיך (טבעי או לא, עם דולה או בלי, מי יהיה איתך בחדר לידה - כל מה שכרוך ב"תסריט הלידה" שלך). יש סביבך סיפורי לידה טובים - תקשיבי להם ותמנעי מהסיפורים הקשים. אם עברת הריון תקין ממש אין סיבה להיחשף להם בשלב הזה.

 

לקראת שבוע 36, הכיני את התיק שתקחי איתך לבית החולים.

 

כנסי לכושר. כן כן, מה שאת שומעת. בלידה וגם אחריה הגוף נדרש למאמץ גדול שהוא אינו רגיל לו. להרים תינוק ששוקל 3 ק"ג ומהר מאוד יכפיל וישלש את משקלו מאמץ את שרירי הידיים, הגב והבטן כפי שאצל רובנו הם לא היו רגילים. חודשי ההריון הם אמנם לא הזמן להתחיל TRX אבל בהחלט מומלץ להגיע לחדר הלידה בכושר. שחיה, הליכות ותרגילי כח וגמישות מתאימים להריון (ב-YOU TUBE תמצאי המון כאלה) מצוינים לך.

 

למדי את זכויותיך כדאי לסגור את הפינה הזו ולהיערך כלכלית. באתר ביטוח לאומי ובאתרים אחרים ברשת תוכלי למצוא מה מגיע לך בין אם את שכירה או עצמאית. אם צריך, התייעצי עם איש מקצוע.

 

מלאי את הפריזר והמזווה בחומרי גלם ובישולים כך שתמיד תוכלי לשלוף אוכל בריא וטעים. יש סיכוי טוב שבתקופה הזו תהיי עסוקה מידי בשביל לבשל אך דווקא בתקופה הזו חשוב שתאכלי טוב ובריא.

 

הכיני לך בגדים נוחים ויפים שיתאימו לתקופה שאחרי הלידה. לגוף לוקח כמה חודשים טובים לחזור לעצמו אבל לא בטוח שתרצי להמשיך ללבוש את בגדי ההריון. טייצים עם חולצות אוברסייז ושמלות מתרחבות מתחת לקו החזה יעשו עבודה טובה וימשיכו איתך הלאה.

 

ארגני לך סביבה תומכת. בין אם את עוברת את התקופה הזו עם בן/בת זוג ובין אם לבד, את תצטרכי עזרה. משפחה, חברים, עזרה בתשלום - הכיני את האנשים המתאימים ושאלי לגבי עזרה שתצטרכי מהם באופן מפורש (האם תוכלי לבוא מידי יומיים לחתוך לי ירקות טריים?, האם תוכל לשמור על התינוק בימי רביעי בין שבע לשמונה בערב?)

 

הכיני את הזוגיות שלך. אם דיברתם על כך שתעשו הכל כדי ששום דבר לא ישתנה - תצאו לפחות פעמיים בשבוע רק שניכם, תדברו על כל דבר שבעולם ולא רק על התינוק והבית, תעשו סקס ספונטני בתדירות הרגילה.. דברו שוב. הציפיות כמובן חשובות וטובות אבל דברים הולכים להשתנות, במיוחד אם זו לידה ראשונה וחשוב שתהיו מודעים לכך.