איכות הסביבה - כך תכינו לו חדר

כתבת מערכת

במוקדם או במאוחר ובהתרגשות רבה אתם מתחילים לתכנן את החדר לרך הנולד. מעבר למימוש פנטזיות עיצוביות ולבחירת צבעים וסגנון, אתם רוצים חדר שישמש את התינוק שלך לשינה, למשחק ולאכילה ויהיה סביבה תומכת להתפתחות שלו. אתם רוצים תינוק עירני וסקרן ביום שישן בשלווה בשעות השינה. אבל הכי חשוב, אתם רוצים סביבה בטוחה שתלווה אותו בשלבי ההתפתחות הראשונים.

 

הנה רשימת הדברים שכדאי שתקחו בחשבון בתכנון ועיצוב חדרו:

 

מיקום החדר בבית - אם יש לכם אפשרות לבחור, ביחרו את החדר שבו הכי הרבה קירות פנימיים (שמעברם השני חדר אחר בבית), כזה שמאפשר איטום טוב ושניתן לאוורר. בידקו שאין סימני רטיבות.

 

חימום/קירור - בקיץ כשחם הפעילו את המזגן כשהתינוק לבוש על 25-26 מעלות . בחורף השתמשו בחימום בעל תו תקן שלא מאפשר מגע ישיר עם אש או חשמל למשל מזגן או רדיאטור. המנעו מחימום יתר - 22-23 מעלות זו הטמפרטורה המומלצת. אפשר לשים בחדר קערת מים למניעת יובש.

 

ראוטר - הרחיקו את הראוטר מהתינוק 2 מטר לפחות ודאגו שיפריד בניהם קיר.

 

צבע - ביחרו צבעוניות רגועה שתשרה שלווה. צבעי פסטל מתאימים מאוד. בשעות העירות אפשר להשתמש באביזרים ובובות עם צבעים חזקים לגירוי ולמשחק. לקראת השינה אוספים ומאחסנים אותם.

 

בטיחות - בחודשים הראשונים אין צורך לכסות שקעי חשמל אבל צריך לוודא שאין חוטי חשמל רופפים. אל תתלו מדפים או אביזרים כבדים מעל מיטת התינוק או שידת ההחתלה.

 

ריהוט - אל תעמיסו. למעשה בחודשים הראשונים לחייו תינוקכם זקוק למעט מאוד ריהוט:

שידת החתלה - מספיקה  לכל צרכי התינוק בשנותיו הראשונות

עריסה ובהמשך (גיל 6-12 חודשים, תלוי בגודלו) מיטת תינוק

מושב עבורכם להנקה או האכלה - נח במיוחד להאכלות לילה

תאורה - ליום כדאי לבחור בתאורה חזקה (הכי טוב אור טבעי) וללילה תאורה מינימאלית שתאפשר לכם לטפל בתינוק אך לא תשבש את ההבחנה שלו בין יום ללילה.

 

אקססוריז - שלבו חומרים טבעיים (עץ, בד) ואביזרים רכים. צריך לוודא שכל האביזרים מתאימים לגיל התינוק ואינם מכילים רכיבים שיכולים להשתחרר או חומרים שאסור לתינוק להכניס לפה.