איך מתמודדים עם נשירת השיער?

כתבת מערכת

אחת התופעות השכיחות והמבאסות של אחרי הלידה זו נשירת שיער. אם עד עכשיו היה לך פה ושם "יום שיער גרוע", הכירי את "חודש שיער גרוע". כמה פעמים שמעת לאחרונה את המילה הורמונים? אם את בהריון, ההימור שלנו שהרבה. אז גם כשזה מגיע לשיער שלך ומה שקורה לו לאחר הלידה, יש לנו מילה אחת להגיד לך - הורמונים.

בכתבה זו ריכזנו את מה שאת צריכה לדעת בנוגע לנשירה לאחר הלידה כדי שתוכלו לחזור במהירות לימי שיער טובים.

למה זה קורה?

בהריון, בהשפעת ההורמונים, זקיקי השיער פעילים מאוד – מה שגורם לשיערך בתקופה זו להיראות שופע ומלא במיוחד. לאחר הלידה, ההורמונים והזקיקים חוזרים למידת פעילות נורמלית, מה שלעיתים מתבטא בנשירת שיער "עודף". מחסור בוויטמינים ומינרלים גם יכול להשפיע, ובמקרים של נשירה, שווה לבדוק שפעילות בלוטת התריס תקינה. הנשירה בדרך כלל נמשכת חודשיים-שלושה ונפסקת באופן טבעי. אם היא נמשכת - התייעצי עם הרופא/ה שלך.

אז מה אפשר לעשות?

תזונה נכונה

במהלך ההריון, העובר הוא הראשון לקבל את כל מה שהוא צריך, ולכן יכול להיות מצב של חוסרים. איבוד הדם בלידה גם הוא יכול ליצור מחסור בוויטמינים ומינרלים, מה שמגביר את הנשירה. תזונה נכונה לא רק תעזור לשקם את הקרקפת שלך, אלא תגרום לך לחוש טוב יותר באופן כללי. מומלץ להתייעץ עם דיאטנית קלינית המומחית לנושא, ולאמץ לעצמך תפריט חדש, נטול ג'אנק פוד, ועמוס במאכלים טריים שיעזרו לך להתמודד עם הנשירה.

תכשירים

כשזה נוגע לשיער שלך, תמיד טוב לנהוג בו בעדינות, על אחת כמה וכמה אם יש לך נשירה. צבע עדין, להפחית בחימומו והחלקתו, לאסוף בעדינות. בתקופת הנשירה הקריטית במיוחד, מסיכות ההזנה צריכות להיות חברותייך הטובות ביותר – המסיכות האלו יכולות להחליף קונדישינר, והן יגנו על הקרקפת והשיער. המסכות לא חייבות להיות תעשייתיות: חילבה, חלבון ביצה, שמן קיק או שמן רוזמרין, יכולים להוות בסיס נפלא למסכה ביתית, זולה, קלה להכנה ויעילה במיוחד.