מהשן הראשונה - מצחצחים שיניים

כתבת מערכת

הרגל צחצוח השיניים שלכם הא כל כך ברור ומובן, חדש ואפילו מוזר עבור ילדכם. ככל שתקדימו להרגיל אותו שזהו חלק משיגרת הבוקר והערב, כך תטיבו עם בריאות השיניים שלו ותחסכו ממנו ומכם מפגשים עם רופא השיניים וכאבים. צחצוח שיניים זה בריאות.

 

צחצוח שיניים יכול להתחיל כבר עם יציאת השן הראשונה, בגיל שבין שלושה חודשים לשנה. הקניית ההרגל בגיל מוקדם מועיל לא רק מהסיבות הברורות שבגללן מצחצחים: הקלה על החניכיים, הפחתת חורים בשיניים, ריח פה נעים, אלא יכול להקל גם על הכאבים בעת צמיחת השיניים. במקרה והילד סובל מכאבים, ניתן לקרר את המברשת ובכך לצנן את האזור הרגיש של החניכיים.

 

לא אצל כולם פשוט להרגיל את הילד לצחצח שיניים. ילדים רבים נאבקים בהורייהם, מנסים להתחמק למיטה בכל מיני תירוצים. אי אפשר לתת לילד ללכת לישון בלי לצחצח, אבל מצד שני, להפוך את צחצוח השיניים למלחמה תמידית לא מועיל לאף אחד מהצדדים.

 

אז איך מקנים את הרגל הצחצוח בצורה הכי טובה?

  • כשמתחילים ניתן לקנות מברשות שיניים מיוחדות לתינוקות או לשלב את החוויה עם צעצוע נחמד המוקדש לזמן זה. בשלב זה, ככל שהמברשות יהיו צבעוניות יותר, הם יראו יותר כמו צעצוע ופחות כמו מברשת שיניים
  • חשוב לתת לו לצחצח בעצמו (כשאתם מבקשים רשות לבדוק, ומשלימים את הצחצוח)
  • תנו לילד לבחור את המברשת של אותו היום מבין מגוון של מברשות
  • נסו לתת לילד לצחצח כשהוא באמבטיה בזמן הרחצה כשהוא רגוע
  • תנו לילד להרגיש שהפעולה הזו הופכת אותו ל"גדול" ועצמאי. שבחו אותו על הצחצוח
  • הקפידו להזכיר ולעמוד על כך שיצחצח בוקר וערב. אם תוותרו לעצמכם ולו תעבירו לו מסר מבלבל - מצד אחד אתם אומרים שזה חשוב ומצד שני מוותרים מה שאומר שלא חייבים


למידע נוסף על מוצרי טואלטיקה לתינוק: שמפו לתינוקות, אבקת כביסה לתינוקות ועוד בקרו באתר