תפרחת חיתולים - שלוש דרכים שיעזרו לכם להתמודד

תפרחת חיתולים נוצרת בסביבה לחה וחמה ויכולה ליצור אי נעימות רבה עבור ילדיכם. תפרחת חיתולים מאופיינת בסימנים אדומים-סגולים או נקודות על ישבנם של ילדיכם או באזור איבר מינם. התפרחת נוצרת עקב זיהום של שתן וצואה בחיתול, עור רגיש, חיתול צמוד מדי, חיתול באיכות נמוכה או מסיבות אנטיביוטיות. כיצד ניתן לפתור בעיה זו? 

שמרו על האזור יבש ונקי

הדרך הטובה ביותר למנוע תפרחת חיתולים הינה לשמור על סטריליות במהלך החלפת חיתולים, ולשמור שהמקום יהיה יבש ונקי לפני החלפת החיתולים. הניחי את ילדך על מגבת או בד נקי ברגע שאינם לובשים חיתול, תני לתינוקך להיות ללא חיתול לזמן מה במהלך היום (לפני מקלחת למשל), והקפידי לא להדק את החיתול צמוד מדי לגופו.

טיפולים למניעת תפרחת חיתולים

כאשר מדברים על טיפול מקדים בתפרחת חיתולים, פחות זה יותר. אין צורך להשתמש במשחות רבות. למעשה, ככל שהאזור יותר יבש ופחות שומני עקב שימוש במשחות שונות, הסיכוי לגירויים בעור קטן. כמו כן, רבים ממליצים להימנע משימוש רב בטלק תינוקות. במידה וכן משתמשים, יש להיזהר תחילה שהתינוק חלילה לא ישאף את הטלק, ולבדוק שלא פוזרה כמות מוגזמת, שיכולה לייבש את המקום על יתר המידה, וליצור גירויים על גבי העור.

הימנעו מקניית חיתולים זולים ופשוטים

מן הסתם, עבור ילדיכם תקנו את הטוב ביותר, במיוחד כאשר מדובר בחיתולים. מותגים לא מוכרים ללא תוויות האיכות הנדרשות, מהווים סיכון רב ובעלי סיכוי גבוה ליצירת גירויים על גבי העור. אמנם חסכתם באיכות החיתול, אך הטיפולים נגד תפרחת חיתולים יעלו לכם יותר.

תינוקות אמנם יכולים לא לחוש את אי הנוחות הנגרמת עקב תפרחת, אך אם הבחנתם בסימנים חריגים, גירויים מדממים וכדומה, כדאי לפנות לרופא ילדים. וודאו כי אתם בוחרים עבור ילדיכם את החיתולים הטובים ביותר עבורם. באתר שופרסל בייבי תוכלו למצוא חיתולים איכותיים ביותר מבית Perrigo, במחירים נוחים או חיתולים במבצע.