תחליפי חלב אם

הנקה או תחליפי חלב אם?

בתחילת שנת 2016 פרסם ארגון הבריאות העולמי הצהרה בה הוא מדגיש את חשיבות חלב האם וההנקה עבור התפתחותם התקינה של תינוקות. למרות שרוב המדענים מסכימים כי חלב אם הוא האפשרות המזינה ביותר עבור תינוקך, ארגון הבריאות העולמי החזיר את הפוקוס לדיון הציבורי העתיק בנושא אפשרויות ההאכלה לתינוקות שלהן אמהות העובדות במשרה מלאה, או כאלו הסובלות מבעיה רפואית המונעת מהן להניק.

הדיון סובב סביב האפשרויות השונות של תחליפי מזון לתינוקות ותחליפי חלב. אפילו שישנה הסכמה כללית כי הנקה היא האפשרות הטובה ביותר עבור התינוק, ישנן נשים שנאלצות לחפש תחליפים לחלב אם, ועומדות מול אופציות רבות התלויות בסגנון החיים שלהן, רמת החיים שלהן ומצבן הרפואי. תחליף חלב אם הוא לרוב מזין, ומלא במרכיבים שיעזרו לתינוק לגדול ולהתפתח בצורה תקינה.

יתרונותיו של חלב אם 

לחלב אם יתרונות רבים והוא נחשב ל"מזון המושלם" למערכת העיכול של התינוק. חלב האם מכיל לקטוז, חלבון ושומן ומתעכל במהירות במערכת העיכול של התינוק. החלב מכיל מגוון ויטמינים ומינרלים שלהם זקוק התינוק, מלבד ויטמין D אותו מייעצים מומחים לספק בעזרת תוספים. בנוסף, חלב אם לא עולה שקל וחוסך כסף רב למשפחות הנמצאות תחת נטל כלכלי. הנקה חוסכת את הצורך בשטיפה של בקבוקים ותמנע מהתינוק כאבי בטן מיותרים וביקורים תכופים אצל הרופאים.

יתרונותיהם של תחליפי חלב אם

תחליפי מזון לתינוקות הם בטוחים ומותאמים לדיאטה הייחודית של התינוק. גם חלק מהאמהות המניקות בוחרות לצרף פורמולה לתינוקות על מנת לספק תזונה מלאה ומקיפה לתינוקן. הדרך לבחור תחליף חלב אם תלויה בצרכים הייחודיים של התינוק ובמידת הרגישות של מערכת העיכול שלו. במידה ובחרת לספק לתינוקך תחליף חלב אם בצורת פורמולה יש לוודא כי בוחרים תחליף שלא פג תוקפו, לוודא שיש בידייך מספיק בקבוקים, לשמור על ניקיון מקסימלי ולהרתיח את הבקבוקים, וכמובן, להשתמש במים נקיים ובטוחים עבור תינוקך.

זכרי כי כל תינוק הוא שונה ועשוי להגיב בצורה שונה לפורמולה. אם את שמה לב לשינויים קיצוניים אצל תינוקך כמו פריחות או כאבים מציקים, אל תהססי לפנות לרופא המשפחה על מנת לוודא כי את משתמשת בתחליפי מזון שמתאימים לתינוקך ומזינים אותו כראוי.