תזונת תינוקות - טיפים לאכלנים הבעייתיים

תזונת תינוקות היא נושא מורכב: יש פעוטות שאוכלים ואוהבים הכל. מנגד יש פעוטות שמסרבים לטעום כל מה שהם לא מכירים, ואוהבים לצעוק מראש שהם לא אוהבים את זה. למרבה המזל רוב הפעוטות יתגברו על תקופות אלו במוקדם או במאוחר. כדי לעזור לכם להתמודד עם בעיות אלה אספנו כמה טיפים בהם ניתן להשתמש כדי להתחיל מיד:

אל תלחצו

יכול להיות שזה לא יהיה קל עבורכם, אבל השתדלו לא ללחוץ על הילד כי זה יחזור אליכם כמו בומרנג. לילדכם יש דעה ורצונות משלו, והוא יתנגד כאשר תדרשו שהוא יאכל את כל מה שיש לו על הצלחת. במקום לדחוף, נסו לתגמל התנהגות טובה. שבחו אותו כשהוא טועם משהו חדש, לוקח נגיסה גדולה, או סקרן לגבי אוכל לתינוקות. נסו לשמור על אווירה חיובית ונינוחה ליד השולחן, גם אם הילד שלכם אוכל מעט, או בכלל לא.

אל תיכנע לתחנונים שלהם לאוכל לא בריא

כמובן שאתם רוצים שתינוקכם יקבל מספיק מזון, אבל זכרו כי האיכות חשובה יותר מאשר הכמות, ובוודאי כשמדברים על תזונת תינוקות. אל תוותרו כאשר הפעוט מבקש ממתק או שקית צ'יפס, כי הוא או היא ילמדו כי הם יכולים להתחמק מלאכול את הארוחה הבריאה. ילד שגדל צריך לקבל מספיק חומרים מזינים כדי לתמוך בצמיחתו, אז וודאו שאתם מציעים ארוחות בריאות. היו זהירים ואל תציעו לו מזון עם יותר מדי סוכר, ארומות, או צבעי מאכל, שיכולים להשפיע על לרעה על התנהגותו.

הגדירו כללים סביב השולחן

כל ילד זקוק לכללים ולגבולות. לכן הגדירו כללים החלים ליד שולחן האוכל. אל תכינו רשימה שלמה, אבל תתמקדו ב -3 עד 5 נקודות חשובות, כמו שצריך לנסות לפחות ביס אחד מהכול, שאף אחד לא עוזב את השולחן לפני שכולם סיימו, ושאין לצעוק סביב השולחן. בחרו את הכללים שחשובים לכם והניחו לוח מודעות קטן עם כללים אלה על השולחן במהלך ארוחת הערב כדי להזכיר לכולם.

תגמלו בצורה חיובית 

כמעט כל ילד שמח לקבל מחמאה. האם פעוטכם מגיב היטב למחמאות? אם כן, נסו להשתמש בטבלת פרסים! קחו דף נייר יפה ותגמלו את הילד עם מדבקה עבור כל סוג חדש של אוכל לתינוקות שהוא טועם, או על כל נגיסה של ירקות. שחקו עם זה מעט כדי למצוא את האתגר שהילד שלכם צריך, ואמצו את זה באופן קבוע.

טיפים נוספים עבור תזונת תינוקות נכונה:

* תנו לפעוט שלוש ארוחות בריאות ביום, ועד 2 חטיפים בריאים.

* ערבו את תינוקכם בארוחות וקחו אותו אתכם לקניות

* אפשר לפעוט שלכם "לעזור" במטבח. ערבוב הרוטב יכול להניב לו גאווה רבה, כאשר הארוחה תהיה מוכנה, ולהפוך אותה לטעימה במיוחד עבור כולם.

* המשיכו להציע לו גם אוכל לתינוקות שהוא לא אוהב. טעם יכול להשתנות במהירות אצל ילדים צעירים.

* אל תגישו צלחת מלאה. זה עלול להפחיד את תינוקכם. זכרו שעד לא מזמן הוא נהנה מחלב אם או תחליף חלב אם בלבד, והמעבר לאוכל מוצק צריך להיות הדרגתי גם בכמויות האוכל וגם בנראות.