תזונה מומלצת לתינוקות בשלב המעבר אל המזון המוצק

תזונת תינוקות משתנה במהירות ככל שהם גדלים. כאשר התינוק מגיע לגיל שישה חודשים, ניתן להתקדם אל מזון לתינוקות מלא יותר, שמשמש כשלב מעבר בדרך אל המזון המוצק, כמו למשל דייסת אורז. דייסת אורז לתינוק מועשרת בוויטמינים ובמינרלים ומספקת תזונת תינוקות מלאה בתקופת הגיל הזו. הורים רבים נוטים לחשוב שהכנת דייסה בבית באופן ידני היא בריאה יותר לתינוק, אך קיים סיכון שתכולת הסיבים בדייסה כזו תקשה על מערכת העיכול שלו. בנוסף לכך, דייסה ביתית שלא מכילה תוספות מתאימות של שומן ופירות עלולה לספק מזון לתינוקות עם ערך תזונתי חסר.

דייסת אורז לתינוק של שופרסל בייבי, היא בעלת מספר יתרונות משמעותיים:

* ניתן להכין אותה על בסיס חלב אם או על בסיס תחליף חלב אם. שילוב החלב בדייסה מקל על תהליך העיכול של התינוק בשלב המעבר אל המזונות המוצקים.

* הדייסה מכילה סיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים וברזל שמספקים לתינוק תזונה מלאה.

* הדייסה לא יקרה וקלה להכנה.

* אכילת הדייסה מרגיעה את התינוק ומייצרת תחושת נינוחות בגופו. 

מתי ניתן להאכיל את התינוק במזון מוצק?

כאשר התינוק מצליח לשבת לבד ולשמור על ראש יציב, מגלה סקרנות ומקרב מזון אל הפה, לועס את המזון ומעביר אותו מצד לצד, ניתן להתחיל ולהאכיל אותו בהדרגה במזון מוצק. צריך לטחון את המזון למרקם מחית, ללא גושים ולהאכיל אותו בכמויות קטנות בכפית. בהתאמה ליכולת האכילה של התינוק, ניתן לשלב בהדרגה מזונות נוספים בשילוב עם המזון הקבוע שלו  - מומלץ להמשיך ולהניק אותו ולתת לו את מזון המעבר (דייסת אורז) כך שההזנה תישאר מגוונת ותשתנה בהדרגה.

חשוב מאוד לתת לתינוק להתקדם בקצב שלו, לא להעמיס עליו, לראות מה הוא אוהב יותר, לאכול איתו ביחד עם כל המשפחה מסביב לשולחן ולתת לו להרגיש בנוח ולהתלכלך.