שמפו לתינוקות - החשיבות של טיפול עדין

מוצרי תינוקות חשובים להתחלת הדרך

ההכנה ללידה ולבואו של תינוק חדש מלווה בדרך כלל בהכנתה של רשימת המוצרים המפורסמת  - רוב ההורים הנרגשים עסוקים בהכנה קדחתנית של רשימת מוצרים מיוחדים לתינוק על מנת להיות ערוכים ככל האפשר להתמודדות הכרוכה בטיפול בו בשבועות הראשונים שלאחר הלידה. רשימת הקניות כוללת בדרך כלל ציוד רב כמו מיטה, שידת החתלה, סל קל, בגדים, טיטולים, בקבוקים, צעצועים, עגלה ועוד שפע של מוצרים שצריכים לתמוך בטיפול בו.

כאשר קונים מוצרי תינוקות, חשוב במיוחד לשים לב למוצרי ההיגיינה המותאמים לתינוקות. שמירה על עור התינוק חיונית מאוד לבריאות שלו בגלל שהעור שלו רגיש מאוד. בשבועות והחודשים הראשונים שלאחר הלידה, עלולים להתפתח על העור כתמים, נגעים ופריחות שמייצרים אי נעימות רבה וכן דאגה גדולה.

על מנת לשמור על עור תינוק בריא, נקי ונעים, מומלץ להקפיד על כמה דגשים:

שמירה על היגיינה 

* ניקיון - כשעושים מקלחת לתינוקות, כדאי לעשות אותה מדי יום. אם יש יום קר מדי או שהתינוק לא מרגיש טוב, אפשר לוותר עליה, אך לא על שטיפה וניקוי של האזורים האינטימיים. בעונת החורף עור התינוק נוטה להתייבש וכדי לשמור על לחות טובה של העור, לא מומלץ לעשות אמבטיות ארוכות. הוספת שמן אמבטיה מיוחד לתינוקות למים מסייעת בהזנת העור. ברחצה, אפשר לשטוף את התינוק עם שמפו לתינוקות, גם בחפיפה וגם בניקוי הגוף - חשוב שהשמפו יהיה שמפו אל דמע שלא גורם לצריבה בעיניים, היפואלרגני, עשיר בחומרי לחות להרגעת העור ושיהיה קל לשטוף אותו מהגוף.

* טיפול משלים לעור - לאחר שמסיימים את האמבטיה בשלום, התינוק עטוף במגבת, יבש ורגוע, חשוב לספק לעור לחות שתרכך אותו ותשמור עליו. כדאי להשתמש בקרם גוף לתינוקות שלא מכיל מרכיבים אלרגניים, למרוח אותו על כל הגוף וגם באזור הפנים, ולעסות את העור בעדינות. אפשר ומומלץ להפוך את כל החוויה לכמה שיותר נעימה ומשעשעת, לדבר עם התינוק, לצחוק איתו, להסביר לו מה עושים עכשיו ולקשר את הרחצה והניקיון לתחושה נעימה ובטוחה.

למוצרי ההיגיינה המותאמים לתינוקות יש חשיבות גדולה בשמירה על בריאות העור שלהם. שימוש בשמפו לתינוקות ובקרם גוף לתינוקות שמטפלים בעור בצורה האופטימלית, מסייע בשמירה על הבריאות ועל החיוניות ביום יום ומשאיר אותו חלק ונעים.