שלושה מיתוסים על חיתולים

האם חיתולים יכולים להקטין את קו המותניים של התינוק? האם חיתולים חד פעמיים גורמים לתפרחת חיתולים גם אחרי חמש דקות שימוש בלבד? האם חיתולים יכולים להזיק לתינוק? קיימים מיתוסים שונים ותפיסות מגוונות בכל מה שנוגע לשימושים של החיתולים. חלק ממיתוסים אלו לא התעדכנו מאז סוף המאה הקודמת, חלק מבוססים על הנחות יסוד וחלק, כנראה, מבוססים על שמועות שתפסו תאוצה. שופרסל בייבי עושה סדר בבלאגן:

חיתולים מקטינים את קו המותניים של התינוק

מיתוס: שימוש בחיתול קטן או צמוד מדי יכול להשפיע על מבנה גופו של העולל, שיכול, חלילה, לגדול עם קו מותניים קטן מהרגיל, והכל בגלל שהידקתם את החיתול על יתר המידה.

במציאות: שום סוג של חיתול (בין אם מדובר בחיתולים חד פעמיים או רב פעמיים) לא יכול לשנות את גופו של התינוק. מדובר בתפיסה שגויה לחלוטין מבחינה אנטומית.

שימוש בחיתולים חד פעמיים גורם לתפרחת חיתולים

מיתוס: שימוש בחיתול חד פעמי, בין אם ל - 10 שעות או 10 דקות, גורם מידית לשפשפות בגוף התינוק לתפרחת חיתולים.

במציאות: תפרחת חיתולים, מן הסתם, נגרמת על ידי חיתולים, אך עם זאת הגורם העיקרי הוא אי החלפה של החיתולים בזמן הנכון. יש להחליף חיתול כל 3 שעות לפחות, על מנת למנוע שפשפות. חיתולים חד פעמיים לא יגרמו לפציעות ושפשופים באופן מיידי.

עדיף לבחור חיתולים במידה גדולה יותר, על מנת למנוע תפרחת חיתולים

מיתוס: דרך נוספת למנוע שפשפות היא לבחור חיתול גדול יותר על מנת שזה יהיה מרווח ולא לוחץ, וכך ימנע גם שפשופים מיותרים.

במציאות: שגוי לחלוטין. כמו כל הבגדים שאנו לובשים, גם חיתולים צריכים להיות מותאמים לגודל הגוף ועדיף שיהיו מעט צמודים אליו. למעשה, דווקא חיתול גדול, שרפוי על גופו של התינוק, יכול לגרום לשפשופים באזור המותניים.

בין אם ילדיכם בן מספר ימים או בין אם בתכם בת שנה וקצת, חשוב לבחור להם חיתולים המתאימים לגופם. במידה ועולים ספקות בנוגע לשימוש בחיתול, התייעצו עם מומחים, והימנעו מלהקשיב לסיפורי סבתא ומיתוסים. צוות שופרסל בייבי ישמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה ולקבלת מידע נוסף על חיתולים לתינוקות, תזונה ותכשירים.