מוצרי תינוקות - שומרים על היגיינת התינוק שלך

כולנו מכירים את הריח הממכר והמגע הנעים של תינוק שרק לא מזמן הגיע לעולם. במסגרת הדאגה לבריאותם של ילדינו בשנים הראשונות לחייהם, כל מה שקשור להיגיינה שלהם תלוי רק בנו, ההורים. מעבר לפעולות הניקיון עצמן, עלינו לבחור בקפידה מוצרי תינוקות רכים ועדינים במיוחד, ואלה יהיו מוצרים נפרדים ושונים משלנו. התינוקות שלנו עדינים, העור שלהם רך ורגיש מאוד. חשוב מאוד לשמור על לחות עור התינוק ולמנוע מצבים של יובש שמוביל לגירוי. לכן בעיקר בשנה הראשונה בחירת מוצרי טיפוח כמו סבון, שמפו וקרם גוף היא חשובה מאוד.

איך בוחרים סבון לתינוק?

כשנקנה סבון לתינוקות, נבחר סבון היפואלרגי שמותאם להם במיוחד. סבונים מוצקים בדרך כלל מכילים חומרים שעלולים לייבש את העור, ולכן כמעט תמיד סבון לתינוקות יהיה נוזלי. חשוב גם לבחור סבון שמכיל שמנים עם רמת חומציות קרובה ככל האפשר לרמת החומציות הטבעית של העור, כך העור של התינוק שלנו ימשיך להיות רך ונעים למגע. במהלך רחיצת התינוק לא צריך להשתמש בשום סוג של ספוג או מטלית, יש לרחוץ אותו לאט ובעדינות רק בעזרת הידיים שלנו. וכמובן - להקפיד על רחצה כל יום.

ושמפו לתינוק?

גם שמפו לתינוקות מותאם לקרקפת העדינה שלהם ומונע יובש. למרות שלתינוקות שלנו אין עדיין הרבה שיער, חשוב לחפוף את הראש שלהם עם שמפו מיוחד, בדרך כלל הוא יכיל רוזמרין שמונע כינים ומחזק את שורשי השיער. חומרים נוספים בשמפו לתינוקות עוזרים לשיער לצמוח באופן בריא יותר. השמפו אמור להיות עדין ולא לגרום לצריבה במגע עם עיני התינוק במהלך החפיפה. מומלץ לחפוף את ראש התינוק כל יום במהלך האמבטיה היומית.

כדאי גם לשים קרם גוף?

בתום תהליך הרחצה, כדאי מאוד למרוח קרם גוף לתינוקות - מעבר לשמירה על לחות העור, פעולת העיסוי יכולה להקל מאוד על גזים, להרפות את השרירים, ובאופן כללי מדובר בזמן איכות וקירבה עם התינוק. חשוב להקפיד לבדוק את איברי המין של התינוק כדי לוודא שאין שם לכלוך, הפרשה או אדמומיות. במקרים של גירוי קשה או פטרייה, יש לגשת לרופא כדי לקבל מרשם לקרם רפואי מיוחד ולא להסתפק בקרם גוף לתינוקות.

להקפיד על טיפוח התינוק שלנו, זה לא רק לשמור על הבריאות שלו, זה גם לדאוג שיהיה לו כמה שיותר נעים ונוח. כשאתם הולכים לבחור לתינוק שלכם סבון, שמפו או קרם גוף, אל תשכחו שתינוק מטופח ונקי הוא גם תינוק מאושר ורגוע יותר.