מתחילים עם חיתולים

הפעולה השכיחה ביותר שנצטרך לעשות שוב ושוב בשנים הראשונות של ילדינו בעולם, היא החלפת חיתולים. אין ספק שחיתולים לתינוקות מהווים חלק בלתי נפרד מהורות בתחילת דרכה, אבל חשוב גם לזכור שעבור התינוק, מדובר בחלק בלתי נפרד מגופו - החיתול רב פעמי או החד פעמי צמוד אליו במשך כל שעות היממה. לכן עלינו ללמוד את מלאכת החיתול ולהקפיד לבצע אותה היטב כדי לשמור על נוחות מירבית של ילדינו.

בחירת חיתולים לתינוקות

הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לבחור את החיתולים המתאימים לתינוק. היום ישנו מבחר גדול של חיתולים חד פעמיים ורב פעמיים במגוון מידות שמתאימות לתינוקות בגילאים ומשקלים שונים. כדאי לקנות בהתחלה כמות קטנה יחסית כדי לוודא קודם שהחיתול באמת מתאים ונוח לתינוק, נסגר וסופג היטב. אם דפנות החיתוך נמתחות יחד עם התינוק כשהוא זז ולא נקרעות - זה סימן שבחרתם היטב. באופן כללי יש לזכור שהתינוקות גדלים מהר, וכשאתם מחליטים על כמות החיתולים לקניה קחו בחשבון שייתכן שתצטרכו לעבור למידה גדולה יותר מהר ממה שנדמה לכם.

מתי מחליפים?

תתכוננו - בתקופה הראשונה תצטרכו להחליף חיתולים לילדכם כעשר פעמים ביממה. אל תשכחו שכמות גדולה של חיתולים להחלפה משמעותם תינוק בריא שמאכל את המזון שלו בדיוק כמו שצריך. חיתולים חד פעמיים סופגים טוב יותר ולכן במידה ובחרתם בחיתול רב פעמי, תצטרכו להחליף בתדירות יותר גבוהה. עם גדילת התינוק תדירות ההחלפה תלך ותרד. כדאי לבדוק כל שעתיים-שלוש ולהחליף קצת לפני שהחיתול ספוג לחלוטין.

איך מחליפים?

דבר ראשון - כשמורידים את החיתול המלוכלך ומנקים את התינוק, אין צורך להשתמש בסבון וגם לא בטלק - אלה דברים שעלולים רק להזיק לילדכם. סבון רגיל מזיק לעור התינוק, ובשימוש בטלק התינוק עלול לשאוף אותו. מספיק לנגב עם מגבון לח שמתאים לתינוקות, תוך הקפדה על ניגוב מקדימה לאחור, כדי למנוע מגע בין צואה לאיברי המין - גם אצל בנות וגם אצל בנים. רק במקרים של שלשול כדאי לרחוץ את התינוק במים, עם סבון לתינוקות עדין במיוחד. לפני שמלבישים את חיתול חדש יש לשים משחה נגד תפרחת חיתולים שתשמור על עור התינוק.

בסגירת החיתול הנקי תוודאו שיש רווח של שתי אצבעות בין גופו של התינוק לחיתול. אם ההידוק רופף מדי, הצרכים של התינוק ידלפו החוצה, ואם הידקתם חזק מדי - תראו סימנים אדומים על הטוסיק והרגליים של התינוק.

כשאתם קונים חיתולים לתינוקות ומחתלים את ילדכם, אל תשכחו שהמשתמש האמיתי במוצר לא יכול לדווח לנו על טיב השימוש בו. לכן זהו תפקידכם לשים לב שאתם קונים את המוצר המתאים ביותר, ומשתמשים בו בצורה הנכונה ביותר - כך תקלו גם על התינוק וגם על עצמכם.