משחה לתינוק - תכשיר חובה בתקופת ההחתלה

מוצרי תינוקות להתחלה חלקה

משחה לתינוק היא תכשיר שמלווה את כל תקופת ההחתלה. תינוקות רבים סובלים מתפרחת בעור העכוז, משום שהאזור מכוסה במשך רוב שעות היממה עם חיתול, העור לא נושם, סופג את נוזלי הצרכים ומזדהם. משחת החתלה לתינוקות מכילה רכיבים של קרם לחות, רכיבים שמונעים זיהום וחומרים המרגיעים את העור. היא מסייעת בהרגעת תחושת הגירוי ומקטינה את מידת החיכוך של החיתול עם העור של התינוק. חיתולים חד פעמיים מכילים חומרים שסופגים את הצרכים במהירות וכולאים אותם בתוך החיתול, על מנת להשאיר את עור התינוק יבש ככל האפשר. היתרון הגדול שלהם הוא שהם משאירים את העור חלק ונעים לאורך זמן אך כמובן שיש צורך להחליף אותם מדי כמה שעות כדי לשמור על היגיינה טובה.

סוגי משחות

משחה לתינוק היא אחד ממוצרי הטואלטיקה הנפוצים ביותר לטיפול בתינוקות. בשוק קיים מגוון רחב של משחות בעלות מרכיבים שונים ובטווח מחירים משתנה. בנוסף, ניתן לרכוש מבחר של מוצרי תינוקות שהופכים את הטיפול היומיומי בתינוק לקל ונעים יותר: מגבונים, חיתולי בד, ספריי החתלה, מוצצי סיליקון, סינרים חד פעמיים, שמן גוף לתינוק, טלק לתינוק ועוד. בעת הרכישה, מומלץ לקרוא את התוויות שבגב המוצרים, ולבדוק אילו מרכיבים הם כוללים. למשל, כאשר רוכשים שמפו לתינוק, כדאי לוודא שהוא שמפו מסוג אל דמע – אינו גורם לצריבה בעיניים בזמן הרחצה, שיש בו רכיבים המתאימים במיוחד לעור הרגיש של התינוק וכי הוא נשטף בקלות.

טיפול בתינוקות

הטיפול בתינוק בגיל הינקות תובעני במיוחד ולפחות בתקופה הראשונה שלאחר הלידה, מקיף את כל שעות היממה. הוא מלא ברגעים מרגשים וב"פעמים ראשונות" וזכור אצל הורים רבים, במבט לאחור, כאחת התקופות היפות בחיים. תינוקות שמתרגלים מהר לשינת לילה מלאה, הופכים את ההורים שלהם למאושרים יותר מהר אבל בסך הכל כל ההורים הטריים מתמודדים עם השאלה הגדולה – למה הוא בוכה? תינוק בוכה בעיקר כשהוא רעב, עייף, סובל מגזים או לא מרגיש טוב. כדי להקל על הטיפול בתקופה הרגישה הזו, חשוב להימנע משימוש במוצרים שאינם מותאמים במיוחד לתינוקות. שימוש במוצרי היגיינה למבוגרים שאינם מכילים חומרים המתאימים לעור התינוק עלול לגרום להיווצרות של אדמומיות בעור, תחושת גירוי ופריחה ולגרום לסבל מיותר.