מוצץ לתינוק - המרגיע הלאומי

מוצץ לתינוק הוא מוצר חובה בכל בית עם ילדים. ההאכלה מקשרת אצל התינוקות את היניקה והמציצה עם תחושת רגיעה כבר מגיל אפס. כשהוא בוכה נותנים לו לפעמים לאכול אבל אי אפשר להאכיל אותו יותר מדי, וכאן נכנס תפקידו של המוצץ.

מדוע מוצץ?

מוצץ לתינוק גורם לו לחוות את תחושת המציצה ומרגיע מהר את הבכי. תינוקות יכולים גם למצוץ לבד את האצבע ובכלל, הם אוהבים להכניס כל דבר אל הפה. חווית העולם שלהם בגיל הינקות מבוססת על החושים הטבעיים וככל שהם גדלים, הם מפתחים כלים חדשים של תקשורת. יש הורים שחושבים שכדאי למנוע מהתינוק לפתח תלות במוצץ, אך אין סיבה מיוחדת למנוע את זה ממנו. צריך למצוא את הדרך הטובה ביותר, יש תינוקות שלא רוצים למצוץ מוצץ ומסתדרים בלעדיו ויש כאלו שרוצים אותו מהיום הראשון. היתרון הגדול של המוצץ הוא בתקופה של בקיעת השיניים, אז הוא מייצר חיכוך עם החניכיים ועוזר בהרגעה.

בקטגוריות מוצרי תינוקות ניתן למצוא מגוון אביזרי תינוקות, מחברות שונות ובטווח מחירים רחב. בתחום המוצצים, ישנם שני סוגי מוצצים עיקריים: מוצץ לתינוק מסיליקון ומוצץ לתינוק מגומי. המוצצים משני הסוגים מתחלקים לשלוש מידות עיקריות לפי הגיל: מוצצים המותאמים לתינוקות מגיל אפס עד ששה חודשים, מוצצים המותאמים לתינוקות מגיל ששה חודשים עד גיל שנה וחצי, ומוצצים המותאמים לגיל שנה וחצי ומעלה. כשמנסים לתת לתינוק מוצץ בפעם הראשונה, כדאי לנסות לתת לו מוצץ אחד מגומי ומוצץ אחר מסיליקון, ולראות עם איזה מוצץ יותר נוח לו. חשוב לשמור כל הזמן על ההיגיינה שלו, המוצץ נופל ונזרק אל הרצפה ואל מקומות נסתרים אחרים. כדאי להשרות אותו במים רותחים מדי פעם ולשטוף אותו מדי יום או מתי שצריך. החרדה של הורים לניקיון המוצץ משתנה מילד לילד. אם בילד הראשון רצים לנקות אותו כל הזמן, בילד השני והשלישי כבר יש הרבה יותר ניסיון ותחושת נינוחות בטיפול היומיומי בו.

איזה מוצץ לבחור?

מוצרי תינוקות מוצעים למכירה בשפע בחנויות ובאתרי האינטרנט. הדבר שהכי חשוב לבדוק הוא איזה חברה מייצרת אותם ומהם הרכיבים שהם מכילים. חברות גדולות וותיקות שמייצרות מוצרים לתינוקות הן בעלות רמת אמינות גבוהה משום שהן מקפידות לעמוד בתקנים בינלאומיים ולבצע בדיקות איכות. אם קונים מוצץ לתינוק, צריך לשים לב אם הוא עשוי מחומרים טבעיים ואם יש בו חומרים נוספים שעלולים להזיק לתינוק כמו MBT. דגמי המוצצים מתחדשים כל הזמן, אחד הדגמים הפופולאריים ביותר הוא מוצץ סיליקון אורטודנטי שמותאם במיוחד ללסת של פעוטות. תמיד חשוב לזכור - הרגעה של בכי עם מוצץ היא לא תחליף לחיבוק אוהב וקשר חם.