מהו תחליף חלב אם מומלץ?

מה לתת לתינוק שלי כתחליף לחלב אם?

פעם הייתה זו בעיה רצינית עבור הרבה אמהות חדשות, אך מזל שבימים אלו, יש מספר לא מבוטל של אופציות טובות מאוד עבור תחליפי חלב, ולכן כיום זו פחות בעיה, אך עדיין שאלה מאוד חשובה עם השפעה מאוד משמעותית.

חלב אם טבעי מכיל בתוכו את השילוב המושלם של ויטמינים, חלבונים, פחמימות ושומנים. אך התרכובת משתנה באופן טבעי בהתאם למספר דברים כולל הגיל והשלב ההתפתחותי של התינוק, לכן יש לבחון היטב את התרכובות על מנת לבחור את זו שמתאימה לתינוק שלך.

איך לבחור תרכובת מזון לתינוקות

  1. במקביל לחלב אם, גם תחליפי המזון לתינוקות משתנים על בסיס גיל, כאשר לכל אחד מהם יחס אחר של שומנים, ויטמינים, פחמימות וחלבונים - בהתאם לגיל התינוק. לדוגמה, לתינוק מתחת לחצי שנה ולתינוק מעל חצי שנה, תינתן תרכובת מזון שונה. בזמן הבחירה, שימי לב שתחליף החלב מותאם לגיל התינוק שלך.
  2. על פי רוב, השכיחה ביותר תהיה תרכובת מזון לתינוקות על בסיס חלב. זהו חלב פרה אשר עובר תהליך עיבוד למען התאמה ספציפית ומיוחדת לתינוקות. לתינוקות עם רגישויות שונות, או אמהות עם העדפות שונות, ישנן תרכובות חלופיות, כגון: תרכובת שאינה מכילה סוכר, תרכובת על בסיס סויה צמחית ועוד… במידה והנך שוקלת להשתמש בתרכובות שונות אלו, מומלץ להתייעץ עם רופא או אחות בטיפת חלב.
  3. בזמן בחירתך קראי בעיון רב את מרכיבי תחליף המזון לתינוקות. מוצר איכותי יכיל בתוכו ויטמינים, פחמימות, שומנים, סיבים תזונתיים, וכמובן חלבונים.

לסיכום

כל תינוק הוא ייחודי, וכל אימא היא מיוחדת. תחליף חלב אם מומלץ​ הוא כזה שעונה על הצרכים של התינוק שלך הן מבחינת הרכיבים והן מבחינת הגיל.

חקרי, קראי והתייעצי עם אמהות בעלות ניסיון; אין עצה טובה יותר מזו של מי שחוותה את מה שאת חווה כרגע.