להאכיל ולהתפנות - מוצרי תינוקות בסיסיים

מזל טוב! בשעה טובה תינוק חדש נולד. הדבר הראשון שנחשוב עליו זה שרק יהיה בריא. הדבר השני יהיה - שצריך לחפש מוצרי תינוקות.

את הריהוט סידרנו כבר, את האמבטיה קנינו, העגלה עומדת מוכנה, כך גם המנשא.

בחנויות למוצרי תינוקות אפשר בהחלט להתרשם מהשפע, ואפילו קצת להיכנס להלם… אבל קודם כל עלינו לדאוג לצרכיו הראשוניים של הרך הנולד; להאכיל אותו מצד אחד ולפנות את צרכיו מצד שני.

לתינוקות עור רגיש במיוחד והם מחותלים שעות רבות ביום. הלחות הנוצרת בחיתול גורמת להרבה תינוקות לפתח אדמומיות או תפרחת. על מנת לטפל בבעיה זו יש להשקיע בשני דברים: בחירת חיתולים מתאימים, ושימוש במשחה לתינוק, או משחת החתלה.

כיצד בוחרים חיתול?

* גודל ומשקל: חשוב להתאים את החיתול לתינוק שלכם. קחו בחשבון שהתינוק גדל מהר מאד בשנה הראשונה, והמידה משתנה בהתאם. מידות חיתולים מקובלות מתחילות ממידת פגים ועד למשקלים גדולים של 20 קילו. 

* ספיגה: מטרת החיתול היא ספיגת שתן והפרשות התינוק והשארת ישבנו העדין יבש. חיתול טוב משאיר את עור התינוק יבש ובלתי מגורה, וסופג זמן רב את ההפרשות. להרבה חיתולים כיום יש 3 שכבות:

* שכבה סופגת: שתפקידה לספוג את ההפרשות ובנוסף לשמש כשכבת ריפוד על מנת שהתינוק יוכל להתנועע בנוחות.

* שכבה נועלת נוזלים: שסופחת את ההפרשות "ונועלת" אותם בפנים. בעזרתה החיתול מצליח לספוג. 

* שכבת הגנה: זו השכבה העליונה שתפקידה להכניס במהירות את ההפרשות אל השכבה הנועלת ובמקביל למנוע מהפרשות שטרם נספגו לבוא במגע עם עורו העדין של התינוק. 

* התאמה אנטומית: התפתחות התינוק מהירה מאד בשנה הראשונה. הוא מתהפך, זוחל ומתחיל ללכת. חיתול טוב נסגר היטב ומתאים למבנה התינוק. חשוב לזכור שבשבועיים הראשונים אסור שהחיתול יגע בחבל הטבור. 

* התאמה לפי מין, בנים בנות: ישנו הבדל בין בנים ובנות במרכז הספיגה המומלץ של החיתול. כדאי למצוא חיתול שיתאים לתינוק או לתינוקת שלכם. 

* קלות שימוש: חיתול טוב הוא גם קל לפתיחה ולסגירה. תינוקכם לא יהיה תמיד סבלני לגבי החלפת חיתול ולכן יש משמעות לכך שהחיתול יהיה נוח ולא מסובך להחלפה .

זיכרו! לא כל התינוקות רגישים באותה מידה. אצל אלה הרגישים יותר רצוי להקפיד על החלפה תכופה יותר של חיתולים ולהשתמש יותר במשחה לתינוק, על פי הצורך.

למה חשוב לשים לב כאשר מורחים משחה לתינוק?

היגיינה - להקפיד לרחוץ ידיים לפני ואחרי כל החתלה ומריחה
היגיינה- לנקות היטב שאריות לפני שמורחים שוב משחה
היגיינה - למרוח לכיון הטוסיק על מנת לא להעביר חיידקים אל הנרתיק או לשופכה

באתר שופרסל בייבי תוכלו למצוא את החיתולים המתאימים לתינוק שלכם, משחה לתינוק שתרגיע את העור, שלו ומוצרי תינוקות איכותיים נוספים.