כמות תמ"ל לתינוק בשנתו הראשונה

להבין מהי כמות תמ"ל לתינוק הגיונית, יכולה להיות מלאכה די מסובכת, במיוחד אם אתם הורים בפעם הראשונה. האם הוא מקבל יותר מדי או מעט מדי? כמה תמל זה מספיק תמל? התשובות תלויות בעיקר בכמה התינוק שלכם שוקל ואיך הוא גדל.

כמות תמ"ל לתינוק: איפה להתחיל?

באופן כללי, תינוקות אוכלים כשהם רעבים ומפסיקים כשהם מלאים. אבל תינוקות שניזונים מתמ"ל, נוטים להיות כבדים יותר מתינוקות יונקים, התיאבון משתנה בין תינוקות, וכל הצרכים התזונתיים של התינוק משתנים מיום ליום, ומחודש לחודש. זה אולי נשמע מסובך, אבל אם תעקבו אחרי ההנחיות הבסיסיות, ותתייעצו באופן קבוע עם הרופא, לא צפויה להיות לכם שום בעיה. אל תתנו לתינוק שלכם יותר מליטר תחליף לחלב אם ביום, וברגע שהוא מתחיל לאכול מוצקים, סביר להניח שתצטרכו לקצץ בכמות. הרופא יכול לספר לכם באיזה מקום התינוק שלכם עומד בתרשימי הצמיחה, ולעזור לוודא שהוא גדל באופן יציב ומקבל כמות בריאה של תמל.

כמות תמ"ל לתינוק לפי משקל

בארבעת עד ששת החודשים הראשונים, בהם התינוק עדיין לא אוכל מוצקים בכלל, יש כלל אצבע פשוט: חשבו 70 גרם של פורמולה לכל קילוגרם של משקל גופו, בכל יום. לדוגמה, אם התינוק שלכם שוקל 2.7 ק"ג, אתם תתנו לו בערך 425 גרם תמל במהלך 24 שעות. מספרים אלה אינם כללים נוקשים. הם נותנים לכם מושג על הממוצע הכללי, ועל מה שהתינוק שלכם עשוי לדרוש. ההזנות היומיות שלו ישתנו בהתאם לצרכיו האישיים - כלומר, אולי הוא ירצה קצת יותר בימים מסוימים וקצת פחות באחרים.

כמות תמ"ל לתינוק לפי עוצמת הרעב שלו

ללמוד לקרוא את רמזי הרעב של התינוק שלכם, יעזור לכם לדעת מתי, וכמה תמל לתת לו. 

התינוק החדש שלכם: אם התינוק רעב, הוא בסופו של דבר יבכה. אבל בכי הוא סימן מאוחר לרעב. סימנים מוקדמים יותר שצריך לשים אליהם לב כוללים מכות קטנות בשפתיים או מציצתן, ואכילת הידיים. 

תיאבון משתנה: התינוק שלכם עלול להיות רעב מהרגיל במהלך פרץ הגדילה. פרצי גדילה אלו מתרחשים בדרך כלל 10 עד 14 ימים לאחר הלידה ובגיל 3 שבועות, 6 שבועות, 3 חודשים ו -6 חודשים. כמו כן, התינוק שלכם עלול להיות פחות רעב מהרגיל אם הוא לא מרגיש טוב.

רצון לעוד: תדעו שהתינוק רוצה יותר כשהוא מסיים לאכול במהירות, ומחפש לקבל עוד. אם הוא נראה רעב אחרי הבקבוק הראשון שלו, נסו להכין לו רק עוד קצת. אם תכינו כמות גדולה מדי, הוא לא יוכל לסיים את זה, ותצטרכו לזרוק את כל מה שנשאר. וחבל. 

יותר מדי: הקאות לאחר האכלה עשויות להיות סימן לכך שהתינוק שלכם אכל יותר מדי. (לירוק קצת זה נורמלי, להקיא - לא). כאב בטן לאחר האכלה גם יכול להיות סימן של האכלת יתר. אם התינוק שלכם מגביה את רגליו או שהבטן שלו מתוחה, זה עלול לסמן שהוא בכאבים. 

לא תמיד מדובר ברעב: התנגדו לדחף להגיב לכל יבבה עם בקבוק של תחליף חלב אם. שקלו את האפשרות - במיוחד אם האכלתם אותו לאחרונה - שהוא בוכה כי החיתול שלו רטוב, קר לו מדי או חם לו מדי, הוא צריך לגהק, או שהוא פשוט רוצה להיות קרוב אליכם.

כמות תמ"ל לתינוק לפני גיל

רוב התינוקות החדשים רוצים לאכול כל כמה שעות. התחילו עם 25-50 גרם בכל האכלה במשך השבוע הראשון, והמשיכו עם 50 עד 80 גרם כל שלוש עד ארבע שעות. ככל שהתינוק שלכם גדל - והבטן שלו גדלה - הוא שותה פחות בקבוקים ביום , כשבכל בקבוק יותר פורמולה. אחרי בערך חודש, למשל, הוא עשוי לאכול עד חמישה או שישה בקבוקים של 114 גרם כל 24 שעות. ועד גיל 6 חודשים, הוא בדרך כלל יאכל ארבעה או חמישה בקבוקים של 170 עד 230 גרם ביום. הוא צפוי לשמור על קצב של ארבעה עד חמישה בקבוקים עד יום ההולדת הראשון שלו, אז הוא יכול לעבור לחלב פרה בבקבוק, יחד עם שלוש ארוחות מוצקות ביום, ושני חטיפים בין הארוחות.