כביסה לתינוק: ברוך הבא אל הר הבגדים

ילדים זה נפלא, ילדים זה שמחה, ילדים זה הר של כביסה. יחד עם החיתולים, ההנקה ולילות חסרות שינה מגיעה גם כביסה לתינוקות, הרבה כביסה. תינוקות הרי מתלכלכים מהר, והעור שלהם חשוף. לכן, חשוב לשמור על אספקה שוטפת של בגדים נקיים ונעימים עבור ילדיכם, אבל איך? מהי אבקת הכביסה לתינוקות המומלצת? כמה כביסה צריך לעשות ואיך מייבשים? שופרסל בייבי עושים לכם סדר בבלגן, עם מספר טיפים חיוניים.

דאגו לכביסה נקייה עוד לפני החזרה מבית החולים

בין אם קיבלתם בגדים מבני משפחה בעלי ילדים או בין אם קניתם את מיטב המותגים עבור ילדיכם, חשוב לכבס כל בד עמו התינוק בא במגע, במיוחד בשלושת חודשיו הראשונים. אל תשאירו לעצמכם את המטלה הזו לאחרי החזרה מבית החולים, הכניסו 'כביסה מקדימה' לרשימת ההכנות הנדרשות להגעתו של העולל.

אבקת כביסה לתינוקות בלבד תמיד עדיפה

סבון כביסה לתינוקות הינו הכרחי, שכן עורם רגיש ועדין, ובמיוחד בשלושת החודשים הראשונים. על מנת למנוע תפרחת חיתולים ושפשפות מיותרות, עדיף להשתמש באבקת כביסה לתינוקות בלבד. אבקת כביסה לתינוקות הן בעלות מרכיבים אנטי בקטריאליים ונשטפות טוב יותר. חוץ מזה, לא יזיק לכם להתפנק גם עם בגדיכם. יש אשר יגידו שעדיף להפריד, אך אם ברצונכם לחסוך מספר כביסות רב ניתן לשלב בין הבגדים.

הסרת כתמים

תינוקות עד גיל חצי שנה לא יאתגרו אתכם עם כתמי בוץ, צבעים או כתמי ארטיקים. עם זאת, העוללים מספיק יצירתיים ומוצאים דרכים לייצר כתמים קשים להסרה. ניתן להוריד כתמים אלו על ידי תכשירי כביסה רגילים, אך סביר להניח שהכביסה תאלץ לעבור סיבוב נוסף במכונה עם אבקת כביסה לתינוקות. 

איך לייבש את הבגדים מבלי להתייבש?

הבעיה עם ייבוש בגדי התינוקת, היא שמדובר בכמות גדולה של בדים קטנים, על כן ייבוש בשמש אמנם חסכוני ואקולוגי, אך ידרוש זמן רב. ניתן לייבש גם במייבש, אך מומלץ להשתמש, בחודשים הראשונים, בתכשירי ייבוש המיועדים לתינוקות. במידה ובחרתם לתלות, אטב אחד באזור בית השחי או בגומי של המכנס יעשה את העבודה ולא יהרוס את הבד.

כביסה לתינוק לא צריכה להיות קשה כפי שהיא נשמעת, ובטח שלא יקרה. עבור מגוון רב של מוצרי תינוקות במחירים סבירים לכל כיס, כנסו לאתר של שופרסל בייבי.