חיתולים לתינוקות - 5 טיפים להחלפה נכונה

חיתולים לתינוקות הם חלק בלתי נפרד משגרת הטיפול בתינוק במהלך השנתיים הראשונות לחייו. לתינוק בן כמה חודשים צריך להחליף חיתולים בתדירות גבוהה, בין 10 ל-15 פעמים ביממה, וככל שהוא גדל היא יורדת. חיתולים חד פעמיים מצריכים פחות החלפות מחיתולים רב פעמיים בגלל שכושר הספיגה שלהם גבוה יותר. כיום ניתן למצוא בשוק המוצרים לתינוקות חיתולים חד פעמיים וחיתולים רב פעמיים באיכות גבוהה ובטווח מחירים רחב. ההחתלה עם כל אחד מסוגי החיתולים היא די דומה, ובימים הראשונים מעוררת לעיתים חשש אצל הורים טריים שמתנסים בה לראשונה. כדי להוריד את מפלס הדאגות ולעזור לכם לחתל בקלות, ריכזנו עבורכם חמישה טיפים מומלצים:

מתי להחליף

השליטה בשלפוחית השתן עדיין לא מפותחת אצל תינוקות ולכן הם עושים את הצרכים שלהם בתדירות גבוהה. מתי צריך להחליף? בכל פעם שהחיתול רטוב - אפשר לבדוק עם האצבע מדי פעם, להריח, להרגיש, ומקסימום אם לא תשימו לב התינוק כבר יודיע לכם עם הבכי המיוחד שלו למצב הזה.

הכנה מוקדמת 

שידת ההחתלה הגבוהה המשמשת להחתלה, מצריכה את הנוכחות שלכם כל הזמן ליד התינוק, אי אפשר לעזוב אותו לרגע. לכן הכינו מראש את כל הציוד הדרוש כמו: חיתולים נקיים, מגבונים לחים, משחת החתלה ובגדים להחלפה.

החלפה רגועה

תינוקות בוכים לפעמים תוך כדי ההחתלה ובגילאים גדולים יותר מתהפכים וזזים. כדי להפוך את ההחתלה לחוויה מהנה ומרגיעה דברו איתם, שירו להם, שימו צעצועים ליד שבהם הם יוכלו לשחק, כך שעם הזמן הם לא יירתעו מהחלפת החיתול וישתפו פעולה בקלות.

ניקיון

חשוב לשמור על ההיגיינה של התינוק וגם שלכם, על מנת להימנע מפריחות מיותרות. לפני ההחתלה רחצו את הידיים שלכם במים וסבון, לאחר מכן נקו את את התינוק בצורה עדינה ויסודית (אפשר להשתמש במגבונים לחים ובמידת הצורך לרחוץ את הטוסיק שלו במים חמימים בכיור במקלחת), ובסיום נקו שוב את הידיים שלכם.

איך להימנע מתפרחת חיתולים

תינוקות רבים סובלים מפריחה שנקראת "תפרחת חיתולים", הנגרמת כתוצאה מהלחות הגבוהה בתוך החיתול ומהצטברות של חיידקים. מומלץ להחליף חיתולים חד פעמיים בתדירות גבוהה, לאוורר לפחות פעם ביום את הטוסיק לשעה קלה - לתת לו קצת להיות בלי חיתול, להשתמש במשחת החתלה מרגיעה ולעקוב אחרי שינויים בעור. בכל שאלה כדאי לפנות לרופא ילדים כדי לבדוק אם לא מדובר במשהו שונה מתפרחת רגילה.