חיתולים לתינוקות - מבד או חד פעמיים?

בדיון המתמשך על חיתולי בד לעומת חיתולים חד פעמיים, נראה כי השיחות תמיד משאירות את הורים, ובמיוחד את ההורים החדשים, בערפל.

חיתולים חד פעמיים או חיתולים מבד?

מה שהיה פעם החלטה פשוטה, התפתח כעת לאפשרויות רבות. בחלק ממשקי הבית אין ספק כי חיתולים לתינוקות חייבים להיות מהסוג החד פעמי, במיוחד אם שני ההורים מתכננים להמשיך לעבוד מחוץ לבית. מדובר בהחלטה פשוטה עבורם - רוב מעונות היום אינם מקבלים חיתולי בד. למעשה, כ -95% ממשקי הבית משתמשים בחיתולים חד פעמיים. עם זאת, הורים רבים אחרים מודאגים מהכימיקלים בחיתולים, מחפשים חיתולים בזול ותוהים האם חיתולים מבד ידידותי לסביבה עשויים להיות פתרון בריאותי טוב יותר בטווח הארוך. במסע המתמשך להשגת הטוב ביותר עבור הילד שלכם, צריך לשקול את הסוגיה לעומק ולהסתכל על המחיר, הנוחות, הבריאות, ועל ההשפעה על הסביבה.

חיתולים לתינוקות - איזה סוג לבחור?

מחיר - אם אתם מחפשים חיתולים בזול, האופציה הרב פעמית תתאים לכם יותר. אך למרות שחיתולי בד אולי עולים פחות לטווח הארוך, הם דורשים אינספור כביסות כדי לשמור על ניקיון והיגיינה, והכביסות המרובות דורשות המון מים וחשמל.

השפעה על הסביבה - סוגיה מבלבלת מאד. חיתולים לתינוקות העשויים מבד מבזבזים אנרגיה ומים נקיים, אך חיתולים חד פעמיים משתמשים במשאבים הטבעיים שלנו, כמו עצים למשל. יש גם לשקול את הפלסטיק המעורב בתהליך הייצור; התוצאות בסופו של דבר במזבלות. מצד שני, החיתולים החד פעמיים שיפרו את המרקם הירוק שלהם, וכיום ארבעים אחוז מהם מתכלים במהירות ועוזרים לשמור על הסביבה.

נוחות - אין ספק שכאן המובילים הם החיתולים החד פעמיים. מדובר על חיתולים לתינוקות שסופגים היטב, נוחים להחלפה, נוחים לאריזה ובעיקר נוחים להתנהלות. אין פלא אם כך שהם מתאימים לאורח החיים של רובינו. אם אתם בכל זאת רוצים להוריד את טביעת הרגל הפחמנית, שקלו חיתול היברידי מתכלה, חיתולים נטולי כלור, בהם משתמשים במעט מאד דיאוקסין (כימיקל שנמצא באקונומיקה), או חיתולים אורגניים מכותנה.

בריאות ובטיחות - להורים רבים, זהו הפרמטר החשוב ביותר- נוחות ובטיחות התינוק. ברוב בתי החולים ובמעונות היום משתמשים בחיתולים חד פעמיים מסיבות בריאותיות - חיסול התפשטות חיידקים ומחלות. חשש נוסף הוא מתפרחת חיתולים. כמובן, ככל שאתם משאירים חיתול מלוכלך על תינוקכם יותר זמן, בין אם הוא מבד או חד פעמי, כך גדל הסיכוי של התינוק שלכם לקבל תפרחת חיתולים. זאת לא הפתעה גדולה, ואי אפשר להעביר את זה עם סבון לתינוקות, לא משנה כמה עדין הוא יהיה. עבור תינוקות אחרים, אלו הכימיקלים שנמצאו בחיתולים חד פעמיים, שגורמים להם לספוג יותר, שמרגיזים את העור העדין שלהם.

לא משנה איפה אתם עומדים, אף אחד לא מטיל ספק כי זו החלטה אישית מאוד עבור כל אמא. ככל שחולפות השנים, היא לא נהיית קלה יותר והיא אינה החלטה שניתן לקחת בקלילות.