חיתולים לתינוקות - טיפים להחתלה מושלמת

מזל טוב! כהורים חדשים, חיתול הולך להיות אחד התחביבים החדשים שלכם במשך השנתיים או שלוש השנים הבאות.. או אפילו יותר, אם יש לכם עוד ילדים ...

נהדר, נכון?

מאחר שהתחביב החדש הזה בהחלט ייקח חלק ניכר מזמנכם, זה יהיה נחמד לבצע את המלאכה בקלות ככל האפשר. ובכן, החלפת חיתולים לתינוקות תהפוך בקרוב לדבר שבשגרה, שלא תחשבו פעמיים לפני שתבצעו אותה. כדי להתחיל ברגל ימין, כדאי לכם לעבור על רשימת הטיפים של שופרסל בייבי- יש דברים חשובים לדעת, כגון איך לנקות את התינוק, למשל.

אזור ההחתלה

גם אם חדר האמבטיה שלכם קטן מדי להחתלה, להחליף חיתולים לתינוקות על הרצפה, זה לא רעיון טוב. כל ההתכופפות הזו מעל התינוק כדי להרים אותו או אותה, ממש רעה עבור הגב שלכם. אם זה אפשרי, פנו מקום למשטח החתלה במקום כלשהו בבית. זה לא צריך להיות בחדר האמבטיה, אבל זה מאוד נוח אם זה יהיה קרוב למים זורמים, במידה ותרצו גם לשטוף את התינוק שלכם לאחר מכן (כמובן שרק עם סבון לתינוקות!).

לעולם אל תשאירו את התינוק שלכם לבד

עד גיל מסוים, תינוקות לא יודעים כיצד להתהפך. אבל אל תסמכו על זה! אפילו תינוקות שזה עתה נולדו עשויים להניף את איבריהם במידה מספקת כדי ליפול משולחן החתלה. תמיד שימו יד אחת על התינוק וודאו כי אתם יכולים להגיע לכל שאר הדברים שאתם צריכים, עם היד השנייה שלכם. אם אתם צריכים לקחת משהו רחוק מדי, הרימו את התינוק. תמיד!

מספר 1 או מספר 2?

אם הוא עשה מספר 1, לרוב המגבונים הלחים מספיקים כדי לנקות את תינוקכם. אם עורו יבש והחיתול אינו כבד מדי, ניתן אפילו לדלג על המגבונים. פשוט החליפו לחיתול חדש.

אם מדובר על מספר 2, יש צורך במים. או שתשטפו את התינוק עם מטלית רטובה או מתחת לברז, עם סבון לתינוקות. ודאו כי המים בטמפרטורה הנכונה, וכי אתה מחזיקים את התינוק בצורה מאובטחת, כך שאין סיכון שתפילו אותו.

תפרחת חיתולים

אם התינוק שלכם מראה נטייה לתפרחת חיתולים (עור אדום), הקפידו למרוח באזור משחה מתאימה. וודאו כי עורו של התינוק יבש לחלוטין לפני שתמרחו את המשחה ותלבישו את החיתול. דברים נוספים שכדאי לעשות כדי למנוע ולרפא את הפריחה היא לתת לתינוק להיות ללא חיתול לפחות שעה אחת ביום - זה לא כל כך קל ברגע שהתינוק מתחיל לנוע. אולי אתם יכולים לשים אותו באמבטיה (ללא מים) ולשחק איתו במשך זמן מה. אם שום דבר לא עוזר תוך כמה ימים, כדאי להתקשר לרופא.

איך לשים את החיתול?

ראשית, ודאו שאתם יודעים מה החלק הקדמי ומה החלק האחורי של החיתול. (רמז - הוא צריך להיות מאובטח בחזית, לא מאחור).החליקו את החלק האחורי של החיתול מתחת לתינוק שלכם על ידי הרמת הרגליים שלו למעלה. לתפוס לו את הקרסוליים ביד אחת, זו דרך קלה לעשות את זה. הביאו את החיתול לבין הרגליים של התינוק ואבטחו אותו על הבטן שלו, אבל לא חזק מדי. אתם אמורים להיות מסוגלים לשים אצבע או שתיים בין החיתול לבין הבטן של התינוק.

באיזו תכיפות להחליף חיתולים לתינוקות בשעות היום?

החליפו חיתול כשהוא נראה מלא וכבד, וגם בכל פעם שהתינוק עושה מספר 2. בכל מקרה, נסו להחליף את החיתול כל שלוש שעות בערך, כדי להפחית את הסיכון לפריחת חיתולים. תינוקות יכולים בהחלט לצרוך 10 חיתולים ביום!

באיזו תכיפות להחליף חיתולים לתינוקות בלילה?

נסו לא להחליף בכלל! זה לא קל, אבל יש סיכוי קלוש. אם יש תנועת מעיים בלילה, תצטרכו בכל זאת להחליף. רוב החיתולים, עם זאת, יכולים לשמור על התינוק יבש במשך עד 12 שעות, כך שאלא אם לתינוק שלכם יש תנועת מעיים, פריחת חיתולים או שנראה שמאד לא נוח לו, נסו להימנע מהחלפת לילה. אתם פשוט תעירו אותו ואת עצמיכם, ותקבלו פחות שעות שינה, ללא תועלת נוספת עבור אף אחד.