חיתולים חד פעמיים - טיפים מנצחים להחלפת חיתולים

החלפת חיתולים חד פעמיים היא חלק משגרת היום של כל הורה טרי. לאחר הלידה, ההורים מקווים לעבור את החודשים הראשונים בשלום, לישון מספיק שעות בלילה, להמשיך את התפקוד היומיומי הרגיל במקביל לטיפול בתינוק בצורה מוצלחת ככל האפשר, וכמובן ליהנות מהאהבה הגדולה החדשה שנכנסה אל החיים. החלפת חיתולים חד פעמיים היא אחת הפעולות המרכזיות הכרוכות בטיפול בתינוק לאורך כל שעות היממה. היא אינה חייבת להיות פעולה לא נעימה או מייגעת ואפשר בקלות להפוך אותה למשחק מהנה שמשלב מגע קרוב וקשר מהנה עם התינוק. 

והנה מספר טיפים חשובים לגיל ההחתלה:

הכינו עמדות החלפת חיתולים במספר מיקומים שונים בבית

זוגות רבים מחתלים את התינוק במקום קבוע, בשידת החתלה שנמצאת בדרך כלל בחדר השינה. כאשר כל פעולת החתלה מתרכזת שם, ובכל פעם שצריך לחתל את התינוק, נוצר טקס קבוע ומעין הכרח לקחת אותו אל פינה אחרת בבית ולהתנתק מהפעילות השגרתית שלכם. למשל, אם אתם בדיוק יושבים ומשחקים בסלון וצריך להחליף לתינוק חיתול, צריך להפסיק את הסיטואציה של המשחק ולקחת אותו משם. הדבר הזה יוצר מעמסה מיותרת. במקום זה, אפשר לחתל אותו במקומות שונים בבית ולגלות יותר גמישות. כך גם אתם וגם התינוק, תוכלו ליהנות יותר מהרגע הזה.

הפכו את ההחתלה למשחק משעשע 

התינוק לא תמיד נהנה מהחלפת חיתולים. לפעמים הוא משתף פחות פעולה ומתחיל לבכות, בגלל שהוא רוצה לישון או בגלל שמפריעים לו פתאום באמצע במשחק. תינוקות רבים נרתעים בגלל פעולה של הפשטת הבגדים או הלבשה, בגלל שאלו פעולות יחסית מסורבלות שמוציאות אותם מהשלווה הטבעית שלהם. עם התחלת ההחתלה, כדאי לשחק עם התינוק, לחייך אליו, לשיר, לדגדג אותו ולשמור על קשר עין. אם מחתלים אותו בדרך הזו לאורך זמן, הוא יתחיל לקשר את פעולת ההחתלה עם תחושה של חוויה נעימה וכולם יהנו מזה.

הקפידו על שמירה על ההיגיינה 

צריך לעקוב ולהחליף חיתול כל כמה שעות, במיוחד אחרי שהתינוק סיים לעשות את הצרכים. חיתול שמושאר יותר מדי זמן עלול לגרום להופעה של תפרחת חיתולים. התפרחת נוצרת בגלל צרכים שמצטברים על העור, וכאשר לא מנקים אותם בזמן, נוצרים על העור פצעים קטנים אדומים או כתמים של אדמומיות שגורמים לתחושת גירוד. לא משנה באיזה סוג חיתול אתם משתמשים, גם אם אתם קונים חיתולים בזול וגם אם אתם קונים חיתולים של מותגים יקרים, חיתול רטוב צריך להחליף בזמן. בנוסף לרחצה היומית, מומלץ להשתמש במשחת החתלה לתינוקות שמכילה חומרים שמרגיעים את העור.

באתר שופרסל בייבי תוכלו למצוא מבחר חיתולים של חברת פריגו, המובילה בעולם במחיר נוח לכל כיס. בקטגוריית החיתולים ניתן לרכוש חיתולים חד פעמיים במידות שונות ולקבל את המשלוח עד הבית.