התינוק בוכה? אולי זו תפרחת חיתולים

התינוק שלך הוא הדבר החשוב ביותר בעולם. הוא קטן, הוא רגיש, הוא סומך עליך שתדאגי לו. בשלב שהם עוד לא יודעים לדבר, כל החלטה מבוססת אך ורק על האינטואיציה הנשית והאימהית שלך.

כל פעם שהוא צוחק, את שמחה ונמסה בפנים; כל פעם שהוא בוכה את מנסה להבין מה הבעיה, ואיך לעזור לו.

למה התינוק בוכה?

יש מספר סיבות לכך שהתינוק שלך יבכה; רעב, כאב ובכלל כל פעם שהוא מרגיש חוסר נוחות.

אחת הסיבות העיקריות שעלולה לגרום לחוסר נוחות אצל תינוק היא תפרחת חיתולים; שפשוף, פריחה ואדמומיות הן תופעות נפוצות ושכיחות אצל תינוקות, ויש דרכים קלות ומהירות להקל על התינוק ועל גופו העדין.

תפרחת חיתולים

פריחה זו היא תוצאה ישירה של רטיבות ממושכת, ומגע מתמשך של עור התינוק עם השתן והצואה בחיתול. לרוב קל להבחין בתופעה זו, שכן עור התינוק באזור הישבן יהיה אדום, עם פריחה שמעט מורמת מפני השטח, אך מוגבלת באזור המפשעה.

איך לטפל בתפרחת חיתולים?

הטיפול הכי נפוץ עבור תפרחת חיתולים הוא שימוש במשחה ייעודית. משחת החתלה מיוצרת עבור אזורו הרגיש של תינוקך העדין, ויוצרת הפרדה פיזית, קרירה ונעימה בין עור התינוק לחיתול עצמו. משחת ההחתלה מיוצרת על בסיס פורמולה מיוחדת על מנת להקל על העור ועל תחושת אי הנוחות של הילד.

בנוסף למשחה, יש גם ספריי החתלה לתינוק. זהו מוצר פחות נפוץ מהמשחה, אך עדיין אהוב על ידי האמהות המשתמשות בו. הספריי מאפשר לך להשפריץ חומר נעים, עדין ומלא בוויטמינים ישירות על גוף התינוק, מבלי לחשוש שידייך אינן נקיות מספיק. ישנם תינוקות בהם הספריי נספג יותר טוב, וישנם תינוקות בהם הוא נספג פחות טוב. אך בכל מקרה, זהו מוצר שיכול להקל מאוד על תינוקך.

באילו חיתולים להשתמש?

חיתולים חד פעמיים נהיו נפוצים מסיבה מסוימת שעדיין רלוונטית - נוחות. את רוצה לוודא שהחומרים אותם חש התינוק שלך, וזה כולל כמובן את חומר החיתול, הם נקיים, יבשים וסטריליים עד כמה שניתן. חיתול חד פעמי מגיע עטוף בחבילה, מיוצר בחומרים ייעודיים לשימושו וכחד פעמי - הבא תמיד יהיה נקי.

מה גם, שהשימוש בחיתולים חד פעמיים הוא נוח וקל, ואין הרבה מקום לטעויות.

לסיכום

כאימא האוהבת שאת, זה מובן לגמרי שאת רוצה רק את הטוב עבור תינוקך. חשוב שתדעי שיש מספר אופציות איך לדאוג שהקטנטן יהיה שמח ומאושר, איך להקל עליו ואיך למנוע לו תחושת חוסר נוחות, ותצטרכי לבדוק ולהחליט מה עובד הכי טוב עבורך, ובעיקר עבור התינוק שלך.