דייסת קורנפלור לתינוק - הרבה יותר מאוכל

מזון הוא ככל הנראה המרכיב החשוב ביותר בחיינו - הוא חיוני לקיום שלנו, הוא משפיע על מצבנו הפיזי והנפשי, הוא הפך לחלק חשוב ובלתי נפרד ממאפייני התרבויות השונות, ובסופו של דבר הוא גם מהווה את רוב הבילויים המשותפים שלנו עם בני משפחה, חברים ובני זוג. בעודנו עונים על השאלה "מה אוכלים היום?", חשוב שההורים שבינינו יבינו כמה חשיבות יש בהרכבת התפריט של ילדיהם מהחודשים הראשונים בחייהם. אוכל לתינוקות אולי לא נראה לנו מלהיב במיוחד, אבל בין תרכובות המזון השונות לבין דייסת קורנפלור לתינוק, אנחנו עושים החלטות שישפיעו על התפתחות ילדנו.

צעדים ראשונים

לפי המלצות משרד הבריאות, תזונת תינוקות יכולה וצריכה לשלב מזונות משלימים ומוצקים באופן הדרגתי החל מגיל 4 חודשים. עד גיל חצי שנה ניתן להציע טעימות קטנות שאינן מהוות תחליף לארוחה העיקרית - הנקה או תחליף חלב אם. לאחר גיל חצי שנה ניתן להגדיל את כמויות המזון הסמיך והמוצק, עדיין בהדרגה ובהתאם לסימני המוכנות של התינוק, עד שניתן להגיע לכמות שמהווה ארוחה שלמה.

ממה מתחילים? תזונת תינוקות צריכה להיות עשירה מאוד בברזל ולכן המאכלים ראשוניים שמומלץ לתת לתינוק לנסות הם בעיקר מזונות עשירים ומועשרים בברזל כמו בשר בקר, הודו ועוף, דגים, קטניות, דייסות לתינוקות, פירות וירקות.

בדרך למוצקים

אוכל לתינוקות מתחיל מחלב אם או תמ"ל נוזלי, ממשיך אל הדייסות הסמיכות עד שמגיעים למוצקים המיוחלים. דייסת קורנפלור לתינוק מהווה מרכיב חשוב בתפריט המעבר ההדרגתי הזה. הדייסה משלימה את הצרכים התזונתיים וההתפתחותיים של התינוק, זהו מזון עשיר בוויטמינים ומינרלים שחיוניים לו בתקופה זו שבה הוא נמצא בגדילה מואצת, והדייסה כמובן גם מגוונת את התפריט שלו. 

הדרך הכי קלה להתחיל לשלב טעמים ומרקמים חדשים בתזונת תינוקות היא להוסיף דייסת קורנפלור לחלב האם או לתחליף החלב - אפשר להכין תמיסה דלילה ולהאכיל מבקבוק או סמיכה יותר ולהאכיל בכפית.

שלב החשיפה

בשלב הזה, הידוע גם בשם שלב הטעימות, ניתן להתחיל לתת לתינוק לטעום אוכל מוצק. כדאי לעשות זאת כשהוא עדיין לא שבע מדי, אבל גם לא כשהוא מאוד רעב ובוכה - חשוב לנו להשיג שיתוף פעולה והנאה מהטעימה. יש להקדיש לכל סוג מזון לפחות ארבעה ימים ויותר, ולא לערבב בהתחלה כמה סוגי מזון יחד - כך שבמקרה של אלרגיה מיד נדע מה מקורה.

קחו בחשבון שלא כל תינוק אוטומטית מוכן ובשל למזון מוצק אחרי גיל חצי שנה, ולכל תינוק יכול לקחת פרק זמן שונה להתרגל למרקמים, לריחות ולטעמים השונים. לכן דייסת קורנפלור מהווה מרכיב חשוב וחיוני בשלבי המעבר לתפריט של מזונות מוצקים. 

בסופו של דבר גם התינוק שלכם יפתח טעם קולינרי משלו, ועד אז חשוב להקפיד על אוכל לתינוקות שהכי מתאים לו.