דייסה לתינוקות - מגוון של בריאות

התינוק שלכם בן 6 חודשים, הוא גדל וצמח וכבר מתחיל לזוז. שמתם אותו על שמיכה על השטיח וקפצתם רגע למטבח לקחת כוס מים. וכשחזרתם היכן התינוק? לא היכן שהנחתם אותו. יחד עם התנועה, התזוזה והתחלת הזחילה, מגיע רעב שהולך וגדל. הגוף הקטן הזה מתחיל לשרוף יותר ויותר קלוריות וזקוק למזון משביע.

מזון לתינוקות עד גיל 6 חודשים

עד גיל 6 חודשים אוכל לתינוקות מתבסס על הנקה, ככל שניתן, או על תרכובות מזון לתינוקות במידת הצורך. אבל כשהתינוק נעשה רעב יותר, צריך להתחיל לגוון לו את המזון, את הטעמים, ואת האפשרויות - בדיוק כמו שאנחנו אוהבים לעשות לעצמנו.

כשהתינוקות מתחילים לזוז יותר, לנוע יותר, לזחול וללכת, אוכל לתינוקות הופך לחשוב מאד ועליו להכיל רכיבים מזינים ובריאים.

מבחר הדייסות לתינוקות שרשת שופרסל בייבי מעמידה לרשות ההורים הוא רחב ומגוון. בואו נעשה בו סדר:

* דייסת אורז - אם החלטתם שאתם רוצים להתחיל עם דייסה לתינוקות שאינה מכילה גלוטן, דייסת אורז יכולה להיות בחירה טובה. אורז הנו מזון בריא שאוכלוסיות רבות ברחבי העולם מתבססות עליו. דייסת אורז אינה מכילה צבעי מאכל, אין בה חומרים משמרים, היא ללא תוספת סוכר (על מנת לא להרגיל את התינוק לטעמים מתוקים בגיל צעיר) והיא גם דלת נתרן.

* דייסת שיבולת שועל - קטנים כגדולים נהנים מהיתרונות התזונתיים של שיבולת שועל. דייסת שיבולת שועל היא חלק מהתפריט היומי של יכל מי שרוצה לאכול בריא. אז למה לא ניתן לתינוקות שלנו? היא אינה מכילה צבעי מאכל, היא ללא תוספת סוכר, והיא דלת נתרן.

* דייסת סולת - סולת היא בעצם חיטה עדינה ורכה שמתאימה לקטנים שלנו כמו גם לגדולים שבינינו. גם דייסה זו אינה מכילה צבעי מאכל או תוספת סוכר, וגם היא דלת נתרן.

* דייסת דגנים מעורבת - זוהי דייסה שאף היא מבוססת על שיבולת שועל ודגנים נוספים החשובים לבריאות תינוקך. בדייסה יש גם תוספת של מינרלים וויטמינים המתאימים לתינוקות. גם היא דייסה לתינוקות איכותית שאינה מכילה צבעי מאכל, אין בה תוספת סוכר והיא דלת נתרן. זוהי דייסה משביעה שטעמה יערב לחך תינוקך.

* דייסת קורנפלור - כמובן שלא נפקד מקומן של דייסות הקורנפלור הוותיקות, המבוססות על תירס. זה גם מרכיב מזון חשוב בתזונה של אוכלוסיות רבות סביב העולם. יש דייסת קורנפלור רגילה, ויש בטעם וניל. שתיהן אינן מכילות צבעי מאכל, הן ללא חומרים משמרים, ללא תוספת סוכר, דלות נתרן וללא גלוטן.

את כל הדייסות שהזכרנו ניתן להכין כתערובת ללא צורך בבישול לכן ההכנה מהירה וזה מתאים מאד כשתינוקך כבר רעב וחסר מנוחה.

תדאגו שתמיד תהיה לכם בבית דייסה לתינוקות. אולי יותר מאחת, כדי שתוכלו לגוון ולדעת שאתם מקפידים על תזונת תינוקות ראויה.