דייסה לתינוקות - כל מה שרציתם לדעת על דייסת שיבולת שועל לתינוק

דייסה לתינוקות היא דרך נפלאה להתחלת יומו של תינוקכם. בשופרסל בייבי ניתן למצוא דייסה לתינוקות במגוון טעמים: דייסת קורנפלור בטעם וניל, דייסת אורז, דייסת סולת וגם דייסה משיבולת שועל. דייסה משיבולת שועל (קוואקר) היא גיוון בריא, וטעם טעים במיוחד עבור הקטנטנים.  

יתרונותיה של שיבולת השועל

דייסת שיבולת שועל לתינוק, או בשמה האחר דייסת קוואקר לתינוק, מזינה משום ששיבולת שועל היא דגן מזין ביותר. שלא כמו דגנים רבים אחרים, שעוברים עיבוד נרחב לפני שהם מגיעים למדפי החנויות, שיבולת שועל מלאה ולא מעובדת. משמעות הדבר היא שהיא שומרת על כל הטוב הכלול בנבט, בזרע ובסובין. שיבולת שועל היא מקור מצוין גם לסיבים מסיסים, חלבון, ו-ויטמין B6, והיא מספקת גם ברזל, סידן, מגנזיום, סלניום וזרחן. לכן, להפוך את שיבולת השועל לחלק בלתי נפרד מאוכל לתינוקות ולתת לילדיכם להתרגל אליה כבר מגיל צעיר, זה רעיון  נפלא, מפני שהיא ממלאת תפקיד חשוב מאד בשמירה על בריאות ילדיכם גם לאורך גיל ההתבגרות. צריכת שיבולת שועל באופן קבוע, מגיל צעיר מאד, מקטינה את הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2, מגינה מפני סרטן, מפחיתה את תסמיני האסתמה, מפחיתה את רמת הכולסטרול ועוזרת במניעת מחלות לב, ומשפרת את המערכת החיסונית של הגוף.

מתי להתחיל לאכול?

מתי אפשר להתחיל לתת דייסת שיבולת שועל לתינוק? שיבולת שועל היא אחד מהמזונות הפחות אלרגניים, ולכן - בעוד שאסור לשכוח כי לכל מזון יש פוטנציאל גרימת תגובה אלרגית - שיבולת שועל היא בין המזונות הבטוחים והטובים ביותר שאפשר לתת לתינוק החל מגיל 6 חודשים, כמזון מורכב הראשון לתינוק. בשל תכולת הסיבים הגבוהה שלה, דייסה לתינוקות העשויה משיבולת שועל אינה גורמת לרוב לעצירות. כמובן, לפני הכנסת כל סוג של אוכל לתינוקות חדש, יש להתייעץ עם הרופא.

והיא מתאימה לסובלים מצליאק?

שיבולת שועל וגלוטן - לפני גיל 6 חודשים, אין לתת לתינוק מזונות המכילים גלוטן, מכיוון שסבורים כי הם מעלים את הסיכון להתפתחות מחלת הצליאק. עם זאת, נראה שרוב האנשים עם צליאק עמידים בפני שיבולת שועל ומחקר שנערך בשנת 2004 גילה כי גם ילדים עם מחלת צליאק יכולים לצרוך שיבולת שועל לרוב ללא תופעות לוואי. בכל זאת, לקראת הפעם הראשונה בה אתם מתכננים לפנק את הקטנטנים עם דייסה טעימה, ובמיוחד אם קיימת רגישות לגלוטן בהיסטוריה המשפחתית, מומלץ מאד להתייעץ עם רופא המשפחה.