דייסה לתינוקות - היכרות עם מזון מוצק

הגמילה מחלב אם, או הצגת המזון המוצק הראשון לתינוק, יכולה להיות חוויה מלהיבה אבל גם מורטת עצבים. למרות שמלכתחילה הוא לא יהיה מסוגל לבלוע יותר מדי, תהליך הלמידה שבו התינוק לומד לאכול אוכל לתינוקות עם כף או עם האצבעות שלו ולקבל טעמים חדשים וטקסטורות חדשות של דייסה לתינוקות, מחיות למיניהן וכו', מסמן שלב משמעותי בהתפתחותו.

מתי לגמול את התינוק שלך?

אכילת אוכל לתינוקות מוצק הוא שלב מרכזי בהתפתחות התינוק ויש לו הרבה מה ללמוד בתהליך, אז חשוב לתת לתינוק שלך להוביל את הדרך ולחכות עד שהוא מראה סימנים לכך שהוא מוכן לגמילה. משרד הבריאות ממליץ להתחיל את הגמילה מגיל שישה חודשים בערך. לפני כן, מערכת העיכול של התינוק עדיין מתפתחת, והחדרת מוצקים מוקדם מדי עלולה להגביר את הסיכון שלו לזיהומים ואלרגיות. מבחינה מעשית, הגמילה קלה יותר מגיל שישה חודשים, בגלל רמת הקואורדינציה המתפתחת של התינוק. חלק מההורים שוקלים גמילה לפני גיל שישה חודשים, כי התינוק שלהם נראה רעב מהרגיל, או התחיל להתעורר יותר בלילות. עם זאת, שינויים אלה עשויים להיות תוצאה של פרץ הצמיחה. אם התינוק שלך מראה סימנים אלה, תוספת חלב אם או תחליף חלב אם אמורה להספיק, והתיאבון שלו אמור לחזור לשגרה במהירות.

מתחילים

ראשית, מטרת הגמילה היא יותר הצגת רעיון האכילה, ופחות מעבר לצריכת קלוריות רבות או חומרים מזינים. זה נורמלי שתינוקות ידחפו את האוכל החוצה עם הלשון שלהם בהתחלה, כי הם מתרגלים את התחושה ואת הטעם של משהו שונה מחלב אם. עם תרגול, הם יבינו מהר את היתרון שבשמירת האוכל בפה. בעוד התינוק שלך מתרגל תזונת תינוקות מוצקה, המשיכי עם הנקה או שגרת האכלה רגילה: זהו מקור חשוב של חומרים מזינים, לאורך כל תקופת הגמילה. ירקות או פירות מבושלים ומעוכים הם אידאליים עבור הטעם הראשון של התינוק שלך. אפשר למעוך פירות רכים יותר כמו בננה, מנגו, או אבוקדו ללא צורך בבישולם. עדיף להימנע מלהכיר לתינוק שלך מזון מוצק כשהוא רעב מדי, שכן הוא לא יוכל לאכול מהר מספיק כדי לספק את עצמו ואת יכולה להיות מתוסכלת.

תזונת תינוקות מאוזנת לגמילה

אין מזון אחד שיכול לתת לתינוק את כל מה שהוא צריך. אז ברגע שהוא מתרגל לרעיון הגמילה, נסי להציע לו מגוון גדול יתר של מזונות. זה יעזור להבטיח כי הוא מקבל אוכל מאוזן, כולל ויטמינים ומינרלים שיעזרו לו להתפתח. דרך טובה להעניק לתינוק תזונה מאוזנת, היא להתחיל את היום עם דייסה לתינוקות, ללא תוספת מלח או סוכר. אחרי גיל שבעה חודשים, אפשר לתת לו דייסה לתינוקות במרקם עבה יותר, כמו דייסת קוואקר. הוסיפי מגוון נדיב של ירקות שונים בארוחה העיקרית שלו, כשאחריה תני לו קינוח מבוסס חלב, עם פירות.