איזו דייסה לתינוק הכי טובה ומתי להתחיל לתת?

חצי שנה כבר עברה מהלידה, וכפי שהסבירו לנו כל "המומחים" סביבנו, יש להוסיף לתפריט ילדינו דייסה לתינוק. אנחנו רוצים שהתינוק יהיה בריא ויעלה במשקל, אך חלילה גם שלא ישמין ויפתח הרגלי אכילה שגויים. מה עושים? הורים רבים מתלבטים לגבי תזונת ילדיהם, במיוחד נוכח המבחר הרב: האם לתת דייסת אורז? או אולי עדיף דווקא דייסת סולת לתינוק? ריכזנו עבורכם את השאלות הקריטיות הנוגעות לתזונת ילדיכם:

באיזה גיל מומלץ להוסיף דייסה לתינוק?

כפי שציינו, גיל חצי שנה לכל היותר הינו הגיל הממוצע, אך יש הורים המעוניינים להשתמש בדייסה כתוסף תזונתי עבור העלאת המשקל של הרך בגיל יותר מוקדם. אכן, התועלת התזונתית של הדייסות היא כמעט באופן בלעדי קלוריות נוספות, ומצב ביניים במעבר לאוכל מוצק.

למה כדאי לתת דייסה לתינוק?

הדייסה עשירה בברזל, בסידן ובמינרלים רבים, המזרזים את הליך הגדילה של התינוק והתפתחותו. הדייסה יוצרת גיוון במזון, מחזקת את חוש הטעם ועוזרת בשלב המעבר ממזון חלבי למזון מוצק, ולכן רצוי להכניס את הדייסה כחלק מתפריט קבוע. מגיל 4 חודשים חשוף העולל לאנמיה ולכן חשוב לתת לו מאכלים המכילים ברזל רב.

איזו דייסה כדאי לתת לתינוק?

שוק הדייסות עמוס ומלא בטעמים ודייסות שונות. תעדיפו דייסת אורז לתינוק שלכם? או אולי דייסת סולת לתינוק עדיפה? שלא נשכח דייסת שיבולת שועל, קורנפלור, פירות או אפילו וניל. אך עם איזו דייסה בכלל כדאי להתחיל? תלוי מתי מתחילים. אם בחרתם, כבר אחרי 4 חודשים, להוסיף דייסה לילדכם, מומלץ להתחיל עם דייסה ללא גלוטן, כמו דייסת דייסת אורז. דייסת שיבולת שועל או דייסת סולת לתינוק, ניתן לתת לאחר חצי שנה. לדייסות אלו חשיבות רבה למערכת העיכול והן מכילות סיבים רבים הטובים עבור ילדיכם.

האם דייסה גורמת להשמנה?

דייסה לתינוקות מכילה קלוריות רבות, לכן רבים נמנעים מלהכניס אותה באופן קבוע לתפריט, מחשש שהדבר יוביל להשמנת יתר עבור ילדיהם. מדובר בהנחה לא נכונה. תחילה, חשוב ואף בריא שהילד יאכל טוב, ויאכל מאכלים מעשירים, על מנת שיהיה לו בסיס תזונתי טוב. דבר שני, תמיד ניתן לדלל את הדייסה ולמנוע ערך קלורי גבוה מדי, אך עדיין ליהנות משלל יתרונותיה.