איזה תחליף חלב הכי מומלץ - תלוי את מי שואלים

תינוק הבא אל העולם מביא איתו אושר והמון התרגשות ומהרגע שהוא נולד צריך לטפל בו מסביב לשעון עם המון אהבה. הטיפול הרגיש מעלה אצל ההורים הטריים המון שאלות בכל עניין קטן - האם להניק או להאכיל בתחליף חלב? איזה תחליף חלב הכי מומלץ? למה הוא בוכה? האם הוא מרגיש טוב? באיזו משחת החתלה כדאי להשתמש? מה עדיף - חיתולים חד פעמיים או חיתולים רב פעמיים? ועוד אינסוף שאלות שקשורות בכל תחומי החיים. הנושא של תחליפי חלב נתון לדיונים בלתי פוסקים באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות. אם בעבר רוב הנשים הניקו, כיום יש מגוון עצום של תחליפי חלב איכותיים מסוגים שונים, ולפעמים אפשרות הבחירה מבלבלת.

מה כדאי לדעת על תחליפי חלב?

האם תחליף חלב אם באמת בריא? האמת שכן. תחליפי החלב הנפוצים בשימוש כיום מיוצרים על בסיס תרכובות מאוזנות המכילות את כל מרכיבי המזון הדרושים (חלבונים, שומנים, סוכרים, ויטמינים, מינרלים וחיידקים פרוביוטיים). מה שמבדיל ביניהם הוא הבסיס - יש תחליפי חלב על בסיס סויה, תחליפי חלב על בסיס חלב פרה, תחליפי חלב ללא לקטוז ועוד מגוון תחליפים על בסיסים שונים. הורים בדרך כלל בוחרים להשתמש בתחליף חלב בהתאם להעדפות אישיות ולסגנון החיים שלהם. אלו שמצדדים בהנקה, טוענים שחלב אם הוא המתאים ביותר בגלל שהוא קל לעיכול, עשיר בנוגדנים חיוניים וההנקה נותנת ערך מיוחד לקשר שבין האם והתינוק. מנגד אלו שמצדדים בתחליפי החלב, טוענים שהם איכותיים, משחררים את האם מהצורך בהנקה, עוזרים לשתף את האב ובני משפחה נוספים בהאכלה ומאפשרים חזרה מהירה אל השגרה.

הדיונים בנושא תחליף חלב אם כנראה לא יסתיימו בקרוב. חשוב לזכור שבסופו של דבר מדובר בהחלטה אישית של ההורים וכל עוד התינוק מקבל תחליף חלב אם איכותי, אין שום סיבה לדאגה. תינוקות שניזונים מחלב אם ותינוקות שניזונים מתחליפי חלב מתפתחים באופן תקין ובריא, ואם הורה מחליט להניק או לשלב את ההנקה עם תחליף חלב או לוותר עליה לגמרי, יש לו חופש בחירה מוחלט בעניין הזה. תינוקות ניזונים מחלב בלבד עד גיל חצי שנה, ואז אפשר להתחיל לשלב בתזונה מאכלים נוספים כמו דייסת שיבולת שועל לתינוק, דייסת קורנפלור או דייסת סולת. שילוב של מזון לתינוקות מסוג חדש צריך להיות הדרגתי משום שמערכת העיכול של התינוק רגישה לכל שינוי. חשוב לשים לב איך הוא בולע את האוכל והאם מזון חדש גורם לכאבי בטן ולגזים יותר מהרגיל.

ואיזה תחליף הכי מומלץ?

אז אם אתם שואלים איזה תחליף חלב הכי מומלץ? הכי חשוב לבדוק את המרכיבים על גב האריזה, להתייעץ עם רופא ילדים במידת הצורך, לבדוק שלתינוק שלכם טעים ולהמשיך ליהנות ממנו. באתר של שופרסל בייבי תוכלו למצוא מגוון מוצרים לתינוקות, תחליפי חלב, שמפו לתינוקות, חיתולים חד פעמיים, מוצצים, משחת החתלה ועוד. את כל המוצרים ניתן לרכוש אונליין ולהזמין במשלוח עד הבית.