אוכל לתינוקות - 3 טיפים לשילוב מנצח

כשמדברים על תזונת תינוקות, השאלה העומדת בפני כל אם בעולם של ימינו, היא מהו השילוב המנצח שיאפשר לתינוק שלה ליהנות מאכילת אוכל לתינוקות שהוא גם בריא, גם משביע, וגם כזה שיאפשר לה לחזור לעיסוקיה, אפילו אם בצורה חלקית (בין אם מדובר באם שרוצה/צריכה לחזור לעבודה, באם הרוצה לחזור ללימודים, או בכל עיסוק אחר אליו היא שואפת לחזור). המחקרים של היום מאמתים את ההשערה כי כשמדברים על תזונת תינוקות, חלב אם הוא הרכיב הטוב והמזין ביותר, אבל לא כל אם יכולה, או מעוניינת, בהנקה מלאה, כל אחת מסיבותיה שלה. כך כאמור, אימהות רבות מוצאות את עצמן מעוניינות בשילוב של הנקה ובקבוק בצורה שתענה על הצרכים החיוניים של התינוק.

אז הנה 3 טיפים לשילוב מנצח בין הנקה לבקבוק עם תרכובת מזון לתינוק:

* לבחור תמ"ל מתאים - ניתן למצוא בשוק מבחר גדול של תרכובות אוכל לתינוקות, וחשוב מאד להקדיש את הזמן ולבחור את התרכובת המתאימה ביותר לתינוק שלך, מתוך הנחה שהוא ממשיך גם לינוק. חשוב גם להתאים את התרכובת לגיל התינוק, ובמידה והוא כבר זקוק לתוספות, כדאי לבחון את הדייסות השונות היכולות להתאים לצרכיו, כמו דייסת קורנפלור לתינוק שהיא מהוותיקות (שגם הסבתות השתמשו בה, אם כי כנראה בצורה מעט מסורבלת מזו שעומדת לרשות האמהות כיום). כל תרכובת שתבחרי תהיה מוכנה לשימוש אחרי שתערבבי את האבקה עם הנוזל עליו החלטת. גם במקרה של הנוזל, חשוב שתתאימי אותו לתינוק שלך, מתוך מחשבה שהוא ממשיך גם לינוק.

* ליצור לוח זמנים מסודר - כל אם הרוצה לשלב בין הנקה לבקבוק, כדאי ראשית שתבדוק איך גופה מגיב לירידה בתדירות ההנקה. ישנן אמהות שיכולות להניק רק פעמיים ביום ועדיין תפוקת החלב שלהן תהיה טובה, וישנן אלו שתצטרכנה להמשיך להניק שלוש או ארבע פעמים ביום. כדאי שכל אם תנסה ותראה, ולאחר מכן תיצור לעצמה לוח זמנים מסודר: מתי היא מניקה ומתי התינוק יוזן באמצעות בקבוק.

* לדמות הזנה מבקבוק להזנה מהנקה - ניתן לעשות זאת בעזרת תנוחה מתאימה, כמה שיותר דומה לתנוחה בה התינוק רגיל לינוק. כשמאכילים מבקבוק, רצוי לנסות להטות את הבקבוק בצורה כזו שיהיה זרם איטי, ולעתים אפילו לא לאפשר לתרכובת להגיע, על מנת שהתינוק ימשיך לינוק את פטמת הבקבוק, וכך לשמור על התנועה הטבעית שלו שהוא עושה כאשר הוא יונק מהשד - תנועה שהיא קצת יותר קשה מזרימה של אוכל תינוקות מבקבוק. מובן מאליו שיש לתת לתינוק את אותו חיבוק אוהב בשני המקרים.

לסיכום:

אוכל לתינוקות הוא נושא חשוב גם לאם וגם לתינוקה. כל אם צריכה להחליט מה מתאים לתינוק שלה ומה מתאים לה, ולשלב בין הצרכים. בהצלחה.