אוכל לתינוקות - דייסות ללא גלוטן

אחד הנושאים העיקריים הנוטים להעסיק הורים חדשים הוא אוכל לתינוקות ובעיקר עניין המזונות המוצקים - מתי, איך ובעיקר, מה.

את אמא חדשה המנסה לעשות את מיטבה כדי לספק לתינוקך את החיים הטובים ביותר. את מתייעצת, שואלת, חוקרת, אבל סביר להניח שהגעת למסקנה שמספר האמהות מעיד על מספר הפרספקטיבות; לכל אם הניסיון שלה, הדרך שלה ואורח החיים שלה ושל משפחתה.

למרות כל השוני, ישנם כמה דברים עליהם כולנו יכולות להסכים; אחד, התינוק שלנו הוא הכי מקסים בעולם. שתיים, למרות חלב האם (ותחליפיו במידת הצורך), מגיע שלב שצריך להתחיל את תהליך ההיכרות של התינוק עם מזון מוצק.

בגיל חצי שנה, לרוב התינוק כבר גדל והתפתח מספיק, והוא מתחיל לחקור את העולם סביבו; הוא נע קצת פה, זז קצת שם, ופשוט כל הזמן מגלה מה שיש מסביב. זה מרגש, זה מדהים, זה מסקרן וזה מעייף. בטח הבחנת שעם מסעות החקר שלו והצמיחה המשמעותית, הוא מצריך עוד אנרגיה, עוד כוח - עוד אוכל. בנוסף, גיל 6 חודשים מהווה תקופה סבירה להתחיל להכיר מזונות מוצקים לתינוקך (בטח שלא לפני, על-פי הצהרת משרד הבריאות).

אז, אחרי מחקרים והתייעצויות המשולבים עם האינטואיציה האימהית שלך, החלטת ללכת על זה. אבל איפה מתחילים?

מזונות מוצקים לתינוקות

בתור התחלה, חשוב לזכור שבשלב ראשוני אין לוותר על חלב אם (או תחליפי חלב אם). תינוקך עדיין צריך וניהנה מהתזונה, העושר (והאושר) שיש בחלב אם. עם זאת, צריך למצוא פתרון שישלב בין משהו מוצק לבין משהו שהתינוק יוכל לעכל בקלות. זו הסיבה שדייסות הן כל כך פופולריות בקרב תינוקות קטנטנים. בנוסף, עדיף להישאר עם אוכל לתינוקות שאינו מכיל חומרים אלרגניים, כולל גלוטן.

אוכל לתינוקות ללא גלוטן

הימנעות מגלוטן אינה רק עניין של טרנד ואופנה. כחומר עם נטייה ליצירת אלרגיות, מומלץ לא להכיר רכיבים כאלו לתינוקות בשלב כה מוקדם.

דייסת קורנפלור לתינוקות - כחומר ללא גלוטן, קורנפלור לתינוקות הוא אחד המרכיבים האהובים אצל אמהות חדשות. דייסת קורנפלור איכותית תהיה ללא חומרים משמרים, ללא צבעי מאכל, ללא תוספת סוכר או מלח והכי טוב - היא אינה מצריכה בישול. פתרון יעיל ונוח.

דייסת שיבולת שועל לתינוק - גם שיבולת שועל, יתרונה הוא בכך שאינה מכילה גלוטן. שיבולת שועל יכולה להתרכך ברמה גבוהה ולהקל על התינוק בצריכתה. על מנת להקל על אמהות, גם דייסה כזו אינה מצריכה בישול, וכאשר היא נעשית בסטנדרטים גבוהים היא לא תכיל חומרים משמרים, תוספת סוכר ומלח, וצבעי מאכל.

לסיכום

גם אם הנך מתמודדת עם השאלות הללו בפעם הראשונה, יש להן כבר תשובות. חברות כמו שופרסל בייבי השקיעו הרבה מחשבה, זמן ומאמץ על מנת לייצר את המזונות הטובים ביותר עבור תינוקך.

התחילי בקטן, הקשיבי לתינוקך ולאינטואיציה שלך, וודאי שאת משתמשת אך ורק ברכיבים ובמוצרים הנעשים ברמת האיכות הגבוהה ביותר.