אוכל לתינוקות - דברים שחשוב לדעת

מגיל צעיר אנחנו מבטיחים לעצמנו שכשנהיה הורים בעצמנו, נהיה הורים שונים מההורים שלנו. שנהיה הרבה יותר "קולים", פתוחים, מודרניים - אבל בשטח, אנחנו דומים להם כמעט בהרבה דברים, ובטח שגם בדאגה שלנו בכל מה שקשור לנושא של תזונה או אוכל לתינוקות. האם להניק או לתת תחליף חלב אם ? מתי לתת אוכל מוצק? איזה סוג של אוכל? ובאיזו כמות? איך נוודא שהוא לא ישמין אבל שלא יהיה רעב? ועוד.

בגיל 6 חודשים לערך התינוק מתחיל לזוז ולחקור את העולם סביבו. זה גיל סביר להתחיל לחשוף אותו לדייסה לתינוקות בנוסף לחלב אם או תחליפים.

מה החשיבות של דייסה לתינוקות?

* בדייסה לתינוקות יש סידן, ברזל, ויטמינים ומינרלים שעוזרים לגדילה ולהתפתחות.  

* דייסה פותחת עולם חדש של טעמים בפני התינוק וכך הוא יפתח חוש טעם מגוון עד שיגיע לאכילת מזון מוצק.

* דייסה גורמת לתחושת שובע לאורך זמן.

* אכילת דייסה בכפית תורמת לפיתוח מוטוריקה של הפה.

כל מי שמברר מגלה שיש מבחר גדול מאוד של דייסות בשוק.

כיצד כדאי לבחור דייסה לתינוקות?

לדייסות דגנים כמו שיבולת שועל, דגנים מעורבים וסולת, נודעת חשיבות רבה בסיוע לפעילות תקינה של מערכת העיכול, לתנועתיות מערכת העיכול ולתחושת שובע, כיוון שהן מכילות סיבים סופחים מים היוצרים תחושת שובע בקיבה.

כששוקלים אוכל לתינוקות, ההמלצה היא להתחיל עם דייסות דגנים. חשוב להתחיל עם דגנים שאינם מכילים גלוטן מפאת החשש שתינוקות קטנים מדי יפתחו רגישות אליו, מכיוון שמערכת העיכול שלהם אינה בשלה דיה. אם נציע דייסת אורז או דייסת קורנפלור לתינוק נהיה בטוחים שהן אינן מכילות גלוטן. דייסת שיבולת שועל מכילה כמות קטנה של גלוטן ודייסות חיטה וסולת מכילות יותר גלוטן. עקב כך מומלץ לתת לתינוק דייסות שיבולת שועל, דייסות דגנים מעורבים ודייסות סולת רק מגיל חצי שנה ואילך.

דייסת קורנפלור לתינוק מהווה מזון שיש בו שפע של חלבונים, פחמימות, נוגדי חימצון וברזל, והוא גם מועשר בוויטמינים ובמינרלים שתורמים להתפתחותו בדיוק בתקופה בה הוא גדל במהירות וצורך הרבה יותר אנרגיה. במידה ובמשפחה יש היסטוריה של אלרגיות למזון, כדאי להתייעץ עם רופא.

לסיכום

בשופרסל בייבי כל הורה ימצא מגוון עשיר של אוכל לתינוקות, שכולל את הדייסות שהזכרנו, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם נותנים לתינוקכם את מזון התינוקות הטוב והמשביע ביותר.