אוכל לתינוקות בדרכים

משפחות מטיילות עם קטנטנים, תינוקות המצטרפים לכל נסיעה בוחנים את העולם בעיניהן הסקרניות. הנוחות המודרנית עשתה את החיים קלים יותר עבור ההורים, אבל למרות הכל, עדיין הורים מתלבטים איזה אוכל לתינוקות אפשר לתת לקטנטנים בזמן הנסיעה. לחלק מההורים יש חשש מלהיתקע ללא מזון מספיק או מהכנת דייסה לתינוקות בתנאי שטח, אבל עם תכנון נכון, גם אתם תוכלו בקלות ונוחות לשמור על תזונת תינוקות בריאה, נוחה ואפילו טעימה, תוך כדי טיול מהנה ומגבש.

מתחילים עם דייסה לתינוקות

המאכל הראשון הוא כמובן דייסה לתינוקות. דייסת שיבולת שועל למשל, עשירה בסיבים תזונתיים, מינרלים, ויטמינים, סידן, אבץ ועוד דברים שטובים לתינוק שלכם, והיא אינה מצריכה בישול כלל מכיוון שאפשר להכין אותה על בסיס מים בלבד. בכל מלון, צימר או מסעדה  שתהיו, תוכלו למצוא קומקום. כך, כל מה שנשאר זה להרתיח מים, לשים בתרמוס שהבאתם מבעוד מועד וברגע שצריך, לערבב את הדייסה עם המים החמים, להוסיף קצת מייפל או מעט סוכר, או אפילו למעוך ולהוסיף בננה וזה הכל - הארוחה מוכנה.

ממשיכים עם פירות לתינוקות

פירות טריים הם גם אחד ממזונות הנסיעה הטובה ביותר, והם נוחים לתפעול והיגייניים להפליא. כאוכל לפעוטות אפשר פשוט לחתוך חתיכות קטנות מהפרי ולהאכיל, ובתור אוכל לתינוקות, אפשר להכין מהם מחית. כשפירות כמו בננה, מלון, פאפייה וכו' בשלים מספיק, אפשר למעוך אותם בעזרת מזלג בלבד ולהאכיל את הילדים בקלות.

ומסיימים עם נשנושים לתינוקות! 

נשנושים לדרך יכולים גם הם להיות פתרון, לפחות עד שמגיעים למקום בו אפשר להכין ארוחה רצינית יותר. כשזה מגיע לחטיפים, רוב ההורים נוהגים לארוז איתם ביסקוויטים או חטיפים מומלחים או מטוגנים. אבל אפשר גם כאן למצוא את הדרך הבריאה יותר, במיוחד בטיולים בהם יש נטייה לכולם לנשנש יותר. כדאי, אם כך, להתכונן מראש ולהכין בבית חטיפים בריאים, טעימים ומשביעים אותם תוכלו לשלוף בכל רגע נתון. חטיפים כמו עוגיות בריאות, גרגרי חומוס קלויים או חטיפי אנרגיה ביתיים, אינם דורשים חימום והם מעולים להקטנת רעב קטן. בסופו של דבר, בין אם תיקחו אתכם דייסה לתינוקות, פירות, חטיפים או כל דבר אחר העולה על דעתכם, האכלת תינוקות במהלך טיול או נסיעה לא צריכה להיות מקור למתח. עם מעט מאמץ מצידכם ותכנון מראש, אתם יכולים להבטיח כי כולם יכולים ליהנות יחדיו מהמסע ומההרפתקה ללא דאגות כלל!